Ekonomi

O Aracın Fiyatı Bir Günde 114 Bin TL Arttı! Dün 247 Bin TL’ydi Bugün 361 Bin TL!

Enflasyondaki hızlı değişiklikler nedeniyle araç fiyatları aldı başını gidiyor. Öyle ki Türkiye’nin en ucuz aracı olarak bilinen Renault Clio’ya bir günde tam 114 bin TL zam geldi.

Merkez Bankası’nın üst üste aldığı faiz indirme kararları sonrası Türk Lirası yabancı para birimleri karşısında tarihi düzeyde rekor kaybına uğruyor. Bu durum döviz kurundaki dalgalanma neticesinde enflasyonda ağır artışlara neden oluyor. Birçok sektörde yerli ve yabancı üretim ürünlere ardı arına zamlar gelmeye devam ediyor.

Bir Günde Dev Zam

Otomobil piyasasını yakından takip eden isimlerden olan ekonomist Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, 2021 model Yeni Clio’nun dünkü ve bugünkü güncel fiyat listesini paylaştı. Özpeynirci’nin paylaşımı bir günde gelen dev zammı gözler önüne serdi.

Dün 247 Bin TL’ydi Bugün 361 Bin TL!

Buna göre, aynı aracın başlangıç paketine bir günde 114 bin Türk Lirası zam geldiği göründü. Dün 247 bin TL olan Joy 1.0 Sce 65 bg model Reno Clio araç, bugünkü güncel listede 361 bin TL fiyatıyla yer aldı.

Konuşacak Bir Şey Kalmadı

Özpeynirci tweetinde, “Türkiye’de üretilen en ucuz Clio’nun bile fiyatı 361 bin TL olmuşsa artık konuşacak bir şey kalmadı” ifadelerini kullandı.