Personel Alımı

İŞKUR üzerinden üniversiteye en az ilköğretim mezunu personeller alınacak! Başvurular 20 Aralık’ta başladı

Ege üniversitesi yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Ege Üniversitesi kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak. Alınacak personeller üniversite birimlerinde temizlik işlerinde görev alacaklardır.

Toplamda 5 personel alınacak olup, personel alımı başvuruları 20-24 Aralık 2021 tarihleri arasında Türkiye İş kurumu (İŞKUR) sayfası üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Temizlik personeli alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanda şu bilgilere yer verildi;

EGE ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI

Ege Üniversitesi hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanununun 31. maddesindeki ”İşverenler, elli veya daha fazla işçi çalıştırdıkları kamu işyerlerinde yüzde dört engelli çalıştırmakla yükümlüdürler” hükmü ile “Kamu Kurum Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca İş-Kur üzerinden 5 adet engelli sürekli işçi alınacaktır.

Engelli sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlanacak olup şartları uyan adaylar 20.12.2021-24.12.2021 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinden, e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden başvuru yapabilecektir.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

1. 18 yaşını tamamlamış, 37 yaşından gün almamış olmak.

2. En az İlköğretim mezunu en fazla ortaöğretim mezunu olmak.

GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

3- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

4- Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

5- Durumlarını ilgili mevzuata göre, yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

1. Kura işleminin 11.01.2022 tarihinde saat 10:00’da Üniversitemiz Fen Fakültesi Konferans Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.ege.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Üniversitemiz YouTube kanalı (https://www.youtube.com/egeuniversitesitv) üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

2. Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları www.ege.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

İlanın tam metnini görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ