Personel Alımı

Üniversiteye en az lise mezunu güvenlik, temizlik personeli ve teknisyen alımı yapılacak!

Sinop Üniversitesi güvenlik alımı, temizlik personeli alımı ve teknisyen alımı için Resmi Gazete’de yeni iş ilanları yayınladı. İlana göre üniversiteye en az lise mezunu özel güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve teknisyen alımı yapılacak.

Personel alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanda ‘’ Sinop Üniversitesi  bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın sözleşmeli personel alınacaktır’’ denildi.

Peki, Sinop Üniversitesi güvenlik alımı, temizlik personeli ve teknisyen alımı için istenilen şartlar nelerdir. İş başvurusu nereye ve ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Ortaöğretim mezunları için ise 2020 yılı KPSS P94 aranılan şartlardaki puana sahip olmak.

Başvuru Başlangıç Tarihi 27 Aralık 2021

Son Başvuru Tarihi 10 Ocak 2022 (Mesai Bitimi)

BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

-Adayların başvuru formu ve ilanda başvuracakları pozisyon için istenilen belgeleri eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde ilgili birimlere https://personelilan.sinop.edu.tr/ adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular, süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli başvurular kabul edilmeyecektir. -Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak 0 (368) 271 57 73 telefon numarası veya personel@sinop.edu.tr adresi üzerinden yardım alabileceklerdir.

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ