Genel

Bir pitbull dehşeti daha! 7 yaşındaki çocuğa saldırdı!

Son dönemlerde pitbull cinsi köpeklerin saldırı haberleri sıklaşmaya başladı. Gelen bir son dakika haberine göre bu sefer adres İzmir. İzmir’in Buca ilçesinde pitbull cinsi köpeğin saldırdığı 7 yaşındaki çocuk ölümden döndü.

Sahibinin tasmasını bıraktığı köpek, 7 yaşındaki küçük çocuğa saldırdı. Köpeğin hala alınmamasına şikayetçi olan aile, yetkililere seslenerek yardım istedi.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde meydana gelen olayda 7 yaşındaki H.E. oynamak için sokağa çıktı. Aynı dakikalarda 14 yaşındaki A.B’nin tuttuğu pitbull cinsi köpek 7 yaşındaki çocuğu kovaladı.

A..B’nin tasmasını bıraktığı pitbull cinsi köpek H.E’yi kovalamaya başladı. Köpekten kaçaya çalışan küçük çocuk yorulunca daha fazla dayanamadı ve köpek 7 yaşındaki çocuğun vücudunun çeşitli yerlerini ısırdı.

“PİTBULLLARI İSTEMİYORUM”

Köpeğin kendisine saldırdığı anları anlatan H.E., “Markete giderken köpeği üzerime saldılar ama ben kaçamadım. Kaçacak yer bulamadım. Canım çok acıdı ve kanadı. Pitbull’ları istemiyorum çünkü tehlike saçıyorlar” dedi.

H.E.’ye saldıran köpeğin daha önce de başkalarına saldırdığını öne süren baba İlhami E. (34), şunları söyledi:

“Çocuğum o gün markete gitmiş dönerken de köpeğin saldırısına uğramış. Aynı köpek daha önce başka birilerine daha saldırmış. Sahibi köpeğin tasmasını bırakmış. Olay zaten güvenlik kamerasında da görülüyor. Çocuk köpekten kurtulmak için kaçmaya çalışıyor eve kadar koşturuyor ama evin yakınlarında köpek onu yakalıyor. 2-3 kişi elinden zor alıyor. Pitbull cinsi köpeklerin beslenmesinin yasaklanması lazım. Daha önce Gaziantep’te kız kardeşimizin başına gelen acı bir olay da zaten yine pitbull köpeklerinin saldırısıyla ilgiliydi. Bu cinsin yasaklanması lazım”

“ÇOCUĞUM GECE UYKU UYUYAMIYOR”

Baba İlhami E., çocuğunun geceleri uyuyamadığını ifade ederek “Bu hayvanlar saldırdığı zaman insanların vücutlarında telafisi olmayan yaralara yol açabiliyor; zaten saldırgan bir ırk. Biz olayla ilgili suç duyurunda bulunduk şikayetçi de olduk. Ancak köpek hala sahibinin elinden alınmış değil ve tehlike saçmaya devam ediyor. Bu köpek yarın bir gün başkasının çocuğunun da canını yakabilir. Bunun olmaması için o köpeğin sahibinin elinden alınması gerekiyor. Çocuğumun psikolojisi bozuldu. Gece uyku uyuyamıyor, tek başına okula gidemiyor, sokağa dahi çıkamıyor” açıklamasında bulundu.