EğitimGündem

Vakalar 36 bini geçti! 17 Ocak’ta online eğitime geçileceği iddiası!

Koronavirüs salgınında ortaya çıkan Omicron varyantı vakaların kısa bir süre içerisinde yeniden 36 binin üzerine çıkmasına neden oldu. Okulların 6 Eylül tarihinden bu yana yüz yüze eğitim verdiğini belirten öğrenciler, vaka sayılarının artması ile birlikte online eğitime geçilmesini istiyor. Konu ile ilgili sosyal medyada dolaşan iddiaya göre vakaların artmasıyla birlikte okulların 17 Ocak tarihinden itibaren online eğitime geçeceği iddia edildi.

Milyonlarca öğrenci ve velinin gözü kabine toplantısına çevrildi.

Koornavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün saat 17.00’de Bakan Koca başkanlığında yapılacak. Video konferans yöntemi ile yapılacak olan toplantıda yüz yüze eğitime ara verilip verilmediği görüşülecek.

Bu hafta pek çok üniversite online eğitim kararı almıştı. Bunun üzerine vakaların da yeniden 40 bin sınırına dayanması sonrasında gözler diğer kademeler için Bilim Kurulu toplantısına çevrilmesine neden oldu.

VAKA SAYISI ARTTI

Ülkemizde yapılan son 24 saatteki koronavirüs testine göre 32 bin kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. 184 vatandaşımız salgın sebebi ile hayatını kaybederken, bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplam 129 milyon 972 bin 508’e yükseldi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM ELE ALINACAK

Yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısında yüz yüze eğitime ara verilip verilmemesi konusunda değerlendirmeler yapılacak. Koronavirüsün pik yaptığı dönemlerde okullardaki yüz yüze eğitime bir süre ara verilmişti.

Sosyal medyada ise 17 Ocak tarihi itibariyle online eğitime geçileceği iddialarının yayılması sonrasında gözler net açıklama için Bilim Kurulu toplantısına çevrilmiş durumda.