Gündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

30 Aralık İŞKUR ilanları yayında! 81 ilden kadın erkek KPSS şartsız 18 bin 910 kişi işe alınacak

İşsiz kişilerin istihdamında büyük bir rol üstlenen Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden her gün binlerce yeni ilan yayımlanmaya devam ediyor. Bugün itibariyle de site üzerine birçok meslek grubundan birçok yeni alım yapılacağı açıklandı. 30 Aralık günü eklenen yeni personel alım ilanlarıyla birlikte meslek bazında yapılan aramalarda çıkan sonuçlara göre en çok alım yapan grupları haberimizde bulabilirsiniz. Bu meslek gruplarına ülkenin dört bir yanından kadın erkek ayrımı olmadan ve KPSS şartsız olarak binlerce kişi alınacak.

Arama sonuçlarına göre ülke genelinde en çok alım yapan ilk üç meslek şöyle:

Beden İşçisi (15 bin 210 kişi)

Temizlik Görevlisi (2 bin 79 kişi)

Makineci (Dikiş) (bin 621 kişi)

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İŞKUR üzerinden yayımlanan Beden İşçisi personel alım ilanlarında firmalar çeşitli şartlar sunabiliyorlar. Ancak genel olarak;

Okur yazar olmak, 40 yaşını aşmamış olmak, çalışmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak şeklinde genel şartlar sunuluyor.

Temizlik görevlisi alım ilanlarında da benzer şekilde şartlar konuluyor. Makineci (Dikiş) ilanlarında ise genellikle deneyimli olma şartı aranıyor.

İŞKUR BAŞVURU EKRANI

İŞKUR’a kaydınızı ve girişinizi yaparak aşağıdaki bağlantılar üzerinden direkt ilanlara gidebilir ve şehrinize uygun ilanlara başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz:

Beden İşçisi (Genel) Başvuru Ekranı

Temizlik Görevlisi Başvuru Ekranı

Makineci (Dikiş) Başvuru Ekranı