GenelKültür-sanat

Benim Adım Melek Dizisinin Sevilen Oyuncusu Hande Kaplan ATV’nin Yeni Projesinde Yer Alacak!

1985 doğumlu Hande Kaptan, Gazi Üniversitesi’nde ve Bilkent Üniversitesi’nde okudu. Bilkent’te oyunculuk eğitimi alan Hande Kaptan, 2011 senesinde yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Carmina karakteri rolünü oynamıştır.

Benim İçin Üzülme Yılanların Öcü ve Şahane Damat’ta gördüğümüz oyuncu geçtiğimiz günlerde TRT1’de yayınlanan Benim Adım Melek dizisinde Kadriye Karadağ karakterini canlandırmıştı. Başarılı performansıyla iyi puan alan oyuncu, 2022 yılında yeni bir dizi ile ekranlara geri dönecek.

Koliba Film’in hazırladığı Okul Yolunda adlı dizide Hande Kaptan kendine yer bulmuştur. Ocak’ta başlanacak proje için  Fatih Al ve Nihal Büyükağaç ile anlaşma yapıldı.

Gazeteci Birsen Altuntaş, Hande Kaptan ile Okul Yolunda dizisinde Yunus Emre Yıldırımer’in rol aldığını duyurdu.

Yönetmenliğini Sadullah Celen’in üstleneceği yeni dizinin hikâyesini Filiz Alpgezmen kaleme alıyor. Dizinin Şubat ayında başlaması bekleniyor.

Okul Yolunda Dizisi

Koliba Film’in yapımcılığını üstlendiği dizi üzerinde titiz bir çalışma yürütülüyor. Dizinin Şubat ayında yayınlanabileceğini gösteriyor.

Hikâye, son yılların en önemli iki olayını vurgulayacak. Bunlardan biri kadına şiddet diğeri ise çocuk gelin konusu. Çekimler şehirde geçen bir dizi olarak İstanbul’un farklı semtlerinde gerçekleşecek.

Hande Kaptan Kimdir?

1 Ocak 1985 Ankara doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Fakültesi’nden ve Bilkent Üniversitesi MSSF Kamu Yönetimi Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı.

Dans etmeyi çok seven ve erken yaşta dans etmeye başlayan ve bu dalda büyük başarılar elde eden Hande Kaptan Behzat Ç, Ankaralı bir polisiye dizisinin 7. bölümünde Aslı karakteriyle oynamaya başlamıştır. 2010 yılında Akasya Durağı dizisinin 111. bölümünde Songül karakterini canlandırdı ve 2012 yılında Benim İçin Üzülme dizisinde Filiz karakterini canlandırdı. 2014 yılında Yılanların Öcü dizisinde Şerife rolüyle başlayan Hande Kaptan, yeni oyuncular arasında yerini almıştı.

Hande Kaptan’ın Rol Aldığı Diziler

Başarılı oyuncunun rol aldığı ve yıldızının parladığı diziler şu şekildedir;

  • Benim Adım Melek
  • İkisini de Sevdim
  • Şahane Damat
  • Yılanların Öcü
  • Benim İçin Üzülme
  • Muhteşem Yüzyıl
  • Kurşun Bilal
  • Kollama
  • Akasya Durağı
  • Behzat Ç