Ekonomi

Uzman isim altında zarar etmemenin sırrını açıkladı! Altın alacak ve altını olanlar dikkat!

Son dönemlerde dolar fiyatları ile birlikte paralel bir şekilde yükselen altı fiyatları vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında yerini aldı. Dolar fiyatlarının daha da yükseleceği düşüncesi ile altın ve dolar alan vatandaşlar, fiyatların aniden düşmesi ile birlikte ciddi zarar etti. Ancak uzmanlar yaptıkları açıklamalarda bir yöntemi uygulayanların zarar etmeyeceklerini belirtti.

“BU SÖYLEYECEKLERİMİ UYGULAYANLAR ŞANSLIDIR”

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yatırımcıya önemli mesajlar vererek şunları söyledi:

“Sert düşüşlerden sonra yüzde 50 alım tavsiyesine uyan arkadaşları kutlarım. Bugüne baktığımız zaman 730-750 bant aralığında işlem gerçekleştiren bir gram altın var. Düşüşler kalıcı olmayacak diye tahmin ediyorum.

Düşecek mi, çıkacak mı? Bu düşünce ile yola devam edenler, yatırım yapanlar zarar edecek. Son kez açıklayacağım dileyen dilediği gibi yoluna devam eder. Ama şunu unutmayın bu uygulamayı yapmazsanız zarar etmeye mahkum olacaksınız. Bu söyleyeceklerimi uygulayanlar şanslılardır.

Arkadaşlar bu altın dolar paritesi şudur. Bugün elinizde 57 bin 900 dolar var. Bir kilogram altın alıyorsunuz. Elinizde 1 kilogram altın var bunu 57 bin 900 dolara bozduruyorsunuz.

ALTINDA ZARAR ETMEMENİN YOLU

İslam Memiş’in yaptığı açıklamaya göre yöntem şu şekilde:

“Altının onsu dolarla hesaplanıyor. Dolarını satarsın altın alırsın altınını satarsın dolar alırsın bu işlemi yapanlar zarar etmiyor.

Dolar yükseldiği zaman gram altın yükseliyor dolar düştüğü zaman gram altın düşüyor. Anladınız mı formülü bu kadar”