Ekonomi

Gram altın alanlara çok önemli uyarı yapıldı!

Vatandaşlar son dönemlerde dalgalı bir şekilde grafik çizmeye devam eden altı fiyatlarına ilişkin çok önemli bir uyarı geldi. Altın, dolar ve gümüş gibi çeşitli yatırım araçları konusunda önemli tahmin ve önerilerde bulunan Gayrimenkul ve yatırım uzmanı Mert Başaran kritik açıklamalar yaptı.

Başaran, yapmış olduğu açıklamasında küçük yatırım yapanlara uyarılarda bulundu. youTube kanalı üzerinden kritik değerlendirmeler yapan Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran, vatandaşın bu dönem kesinlikle hareket etmemesi gerektiğini söyledi.

“SAÇMA SAPAN AL SAT YAPMAYIN”

Başaran yaptığı açıklamasında spekülasyona açık bir dönem olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Spekülasyona çok açık bir döneme denk geldik. Piyasada paranızı almak isteyen birileri var. Lütfen elinizde ne var ise varlıklarınızı koruyun. Al sat yapmayı bilmiyorsanız hiçbir şey yapmamayı öneri ediyorum. Altın, gümüş, emlak gibi yatırımlarınız var ise bekleyin. Bu dönemde bu şarlatanları dinleyip ani bir hareket yaparsanız üç kuruşunuz elinden gider ve büyük bir hüsrana uğrarsınız. Çok büyük şeyler dönüyor. Birileri savaşıyor. Filler tepişiyor. İşte siz de bu anda arada kalabilirsiniz. O yüzden acele etmeyin. Panik olmayın. Saçma sapan al sat yapmayın”

“EV FİYATLARI DEĞERLENECEK”

Açıklamalarına devam eden uzman isim, ev fiyatlarının halen değerleneceğini belirterek, bu dalgalanmamalar hiç ilgilenilmemesi gerektiğini, “Yurt dışında bulunan bazı güçler dolara atak yapabilir. Birileri birilerine kızıp saldırıya geçebilir. Yandaş veya muhalif damgası yemek istemiyorum. Hiçbir parti ile bağlantılı değilim. Panik olmayın. Ben altını, gümüşü dipte görüyorum. Ev fiyatları halen değerlenecek diye düşünüyorum. Bu dalgalanmalarla hiç ilgilenmeyin. Normal işinize dönün. Yoksa bu işlerle uğraşırsanız psikolojiniz bozulabilir. Bir yanlış yaparsanız her şeyiniz gider. Kıpırdamadan malda kalın” şeklinde belirtti.