İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

2022 Yılının En Büyük İlanı Yayımlandı: 4175 Sözleşmeli Personel Alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yayımlanan ilana göre bakanlık bünyesinde çeşitli alanlarda istihdam edilmek üzere 4175 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Başvuru yapan adaylardan KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almaları şartı aranıyor.

2022 yılı birlikte, yeni yıl bütçeleri ve personel planlamalarını tamamlayan birçok Bakanlık memur alımı için duyurular yayımlamaya başladı. Bu yılın en büyük haberi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Aile Bakanlığı yapmış olduğu son dakika duyurusuyla 1500’ü ASDEP toplamda 4175 memur alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete’de yayımlanan alım ilanı göre pozisyonlara başvuru yapan adaylardan KPSS P3  puan türünde en az 60 puan almaları şartı aranıyor. Alımlar kurum tarafından Ankara yapılacak sözlü sınav ile belirlenecek.

Adayların Başvurabileceği Boş Pozisyonlar

Başvuru Şekli Ve Zamanı

Adaylar başvurularını 10 Ocak 2022 – 20 Ocak 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca adaylar sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecekler.

Adaylardan Başvuru İçin İstenen Belgeler

a) Bir adet vesikalık fotoğraf

b) Talep/başvuru formu, (Sözlü sınava katılacak adayın Talep/Başvuru formunun çıktısı ıslak imzalı bir şekilde sözlü sınav günü yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)

c) Adres bildirimi, sağlık durumları, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin beyanları.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde;

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2, ek 5 inci maddelerine göre, aşağıda belirtilen unvan ve sayıda sözleşmeli personel pozisyonu için sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.”