Personel Alımı

Üniversiteye sınavsız ve mülakatsız güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapılacak

Hitit üniversitesi güvenlik alımı ve temizlik personeli alımı için 6 Ocak 2022 tarihinde yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Hitit Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın özel güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı yapacak. Toplamda 25 personel alımı yapılacak olup başvurular 6-20 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Peki, Hitit Üniversitesi güvenlik alımı ve temizlik işçisi alımı için istenilen şartlar nelerdir? Hitit üniversitesi personel alımı başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar…

Personel alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanda şu bilgilere yer verildi;

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI

1. Cinsiyeti erkek olmak.

2. 2020 yılı KPSS P94 puan türünden en az 55 puana sahip olmak.

3. Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

4. Askerlikle ilişiği bulunmamak.

5. İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlamak.

6. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

1. Cinsiyeti erkek olmak.

2. 2020 yılı KPSS P94 puan türünden en az 55 puana sahip olmak.

3. İlana son başvuru tarihi ve yerleşen adaylar için ise ibraz tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

4. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak.

5. Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak ve gece-gündüz, iç-dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak.

6. 170 cm’den kısa boylu olmamak kaydıyla, boy uzunluğunun cm. cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla, 15’den az olmaması. (Örneğin 70+15=85’den fazla, 70-15=55’den az olmaması gerekmektedir.)

7. Askerlikle ilişiği bulunmamak.

8. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

1- Adaylar başvurularını 06.01.2022-20.01.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Hitit Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden elektronik olarak yapacaklardır.

2- Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3-Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapacaklardır. Birden fazla unvana başvuru yapıldığı tespit Koruma ve Güvenlik Görevlisi KG02 1 Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

1. Cinsiyeti erkek olmak. 2. 2020 yılı KPSS P94 puan türünden en az 55 puana sahip olmak.

3. İlana son başvuru tarihi ve yerleşen adaylar için ise ibraz tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

4. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak. 5. Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak ve gece-gündüz, iç-dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak. 6. 170 cm’den kısa boylu olmamak kaydıyla, boy uzunluğunun cm. cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 15’den az olmaması. (Örneğin 70+15=85’den fazla, 70-15=55’den az olmaması gerekmektedir.)

7. Askerlikle ilişiği bulunmamak.

8. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak. Üniversitemize bağlı Oğuzlar Yerleşkesinde görevlendirilecektir. edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.

4- Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu sonradan tespit edilenler ile başvuru sonrası istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

5- Adayların verdikleri beyanlar ile sunduğu başvuru belgelerinin sorumluluğu kendilerine aittir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedecek olup, gerçeğe aykırı belge, beyan teslim edenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

6- Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Resmi ilanı görüntülemek için Buraya Tıklayınız