EkonomiGündem

T. C. Kimlik Numarasının sonu 2 olanlar için duyuru yapıldı! Dikkat: Para ödemeleri yapılıyor

Çok sayıda kişinin beklediği ödemeler hakkında çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda para ödemelerinin bugün yapılacağı ifade edilerek Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından bir açıklama yapıldı. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında Ocak ayı burs ve kredi ödemeleri hakkında önemli değerlendirmelerde bulunarak paraların bugün yatırılmaya başlacağını ifade etti. Bu doğrultuda para ödemeleri TC kimlik numarasının son hanesine göre hesaplara yatacak ve TC kimlik numarasının sonu ‘2’ olanlar paralarını bugün alacak.

10 OCAK’A KADAR TAMAMLANACAK

Ocak ayına ilişkin burs ve kredi ödemeleriyle ilgili çok önemli bir açıklama yapıldı. Beklenen açıklamada ise ödemeler hakkında detaylar paylaşıldı. Bugün başlayan ödemeler 10 Ocak tarihine kadar tamamlanacak.

PARA ÖDEMELERİ BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise yaptığı açıklamalarında bu ödemeler hakkındaki detayları paylaştı. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında 6 Ocak bugün itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını belirterek 6-10 Ocak tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını vurguladı.

ÖDEME GÜNLERİ

TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Ocak, “2” olanlar 7 Ocak, “4” olanlar 8 Ocak, “6” olanlar 9 Ocak, “8” olanlar 10 Ocak’ta ödemelerini alabilecek.