Kpss

KPSS İle Merkezi Atama Dönemi Sona Mı Eriyor?

15 Temmuz’dan sonra olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz. Kamuda meslekten atılanların yanı sıra yeni atamaların ne zaman ve nasıl yapılacağı belirsizliğini koruyor. Hatta KPSS 2016-2 merkezi memur takvimi bile belli değil. Daha önce 14-23 Kasım olarak duyurulan yerleştirmelerin kaç hafta veya kaç ay erteleneceği veya yapılıp yapılmayacağı konusunda DPB’den resmi bir açıklama beklenmektedir. Mevcut tabloyu maddeler halinde analiz edersek;

1)  2016 KPSS Ön Lisans 16 Ekim’e, 2016 KPSS Orta Öğretim ise 20 Kasım’a alınmıştır. Sınav takvimindeki bu değişiklik atama takvimlerini de etkileyecektir. KPSS 2016-2 merkezi memur yerleştirmesinin takvimi OHAL durumuna göre netlik kazanacaktır.

2)  Açıkça yazmak gerekirse bazı kurumlar merkezi sistemle personel alımı yapmak istemiyor. Personel alımını kendisi bizzat gerçekleştirmek istiyor. Yani bazı kurumlar mülakat sistemini savunmaktadırlar. Bazı kurumlar da yazılı sınav yaparak personel alımlarını gerçekleştirmek istiyor. Dolayısıyla her kurumun personel alımlarına yönelik bakış açısı farklılık göstermektedir.

3)  Kamu personel rejimi, taşeron konusu, atamalarda liyakat meselesi, merkezi atamalar konusunda bir düzenleme olacağı kesin. Personel alımlarında KPSS’nin baz alınacağı ancak yazılı veya sözlü sınavın belirleyici olacağı bir sisteme gidilmesi bekleniyor.

4)  FETÖ soruşturması kapsamında meslekten atılan personellerin yerine öncelikli alanlara atamalar gerçekleştiriliyor. Acil olmayan personel alımları da beklemede diyebiliriz.

***Kamupersoneli.net Notu: DPB’nin merkezi atamalara ve kadro bildirimlerine dair kapsamlı bir açıklama yapmasını bekliyoruz . Çünkü kamu kurum kuruluşları bütçeyle verilen atama izinlerini kullanmak ve meslekten atılanların yerine personel almak için DPB’nin açıklamalarına göre hareket edeceklerdir.
 

 Özel Haber

NOT: Kamupersoneli.net tarafından hazırlanan bu haber  “www.kamupersoneli.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz. Aksi takdirde tüm yasal girişimler yapılacaktır.

Bir Yorum

  1. Yani torpil ön planda olsun biz kendimiz sınav mülakat ayagı tanıdıgımızımı alalım diyonuz ölemi düşünüyonuz

  2. Mülakat demek Türkiye'de her zaman için şaibe demektir. Bunu sağır sultan bile bilir. Liyakat için B grubu kadroların merkezi yerleştirmeye dönmesi gerekir. Nitekim mülakat sistemiyle A grubu kadrolara yerleştirilen çok sayıda örgüt üyesi bunun kanıtıdır. Güvenilir merkezi sınav + güvenlik soruşturması, gerekirse mesleki yazılı sınav liyakat için yeterlidir. Sözlüye hayır!!!!

  3. Biz mülakatların kaldırılması adam kayırmanın referans isimli zehirin yokedilmesi için meydanlara inmedikçe daha neler yaparlar…

  4. sakın kpss kaldırmayın geçleri rüşvetçilerin ve rantçıların elinde devletçilik anlayışı hak edenler girsin devleti yoksa okumayanlar torpillerle girseler ortaklık yine bozulur sakın sayın cumhurbaşkanı ve başbakan mazlumun ve emek sarf edeler mürekkep yalı yanların hakkı mahkeme Kübra size sorulur unutmayın okumak ne kadar zor olduğunu bilirsınız Hz. Ali nın sözü bir gün gelecek bilgiler del bilmeyenler yönetir. bu söz hiç unutmıyalım

  5. herseyi torpille bitirmek istiyosunuz oysa o kadar fakir cocukları varken zengın cocukları icin herseyi yapıyosunuz bu yüzden ülke de işsizlik oranı yüksek yası dolmus memurlar emekli olmuyor işine devam ediyo o kadar cok üniversite mezunu var ki işsiz sanayi de calışan yazık bu olanlara göz yumanlara da hakkımızı helal etmiyoruz.

  6. Daha kaç tane gencin umutları yıkılacak yazık günah ülkemin okuyan emek harcayan gençliğine..

  7. Butun bu olanlardan sonra hala mulakat sistemini savunanlara sasiyorum nolucak bizim gece gunduz verdigimiz emek torpile hayir ne var ki herkes hakkiyla girse .
    Insanlari gelecek kurmaktan sogutuyosunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir