Gündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kamuya kadın erkek en az lise mezunu personeller alınacak! Yaş şartı bulunuyor

İŞKUR üzerinden her gün yayımlanan iş ilanlarına bir yenisi daha eklendi. İŞKUR üzerinde bulunan Kamu Memur Alım İlanları kategorisi altında onlarca ilan bulunuyor. İş arayan vatandaşlar bu sekme üzerinden kamuda çalışmak için başvuru yapılabilecek tüm ilanları görüntüleyebiliyorlar. Üstelik bu ilanlara başvurmak için sisteme kayıtlı olmak da şart değil. Yayımlanan ilan belgelerindeki başvuru sürecine yönelik şekilde başvuru işlemleri gerçekleştiriliyor.

İŞKUR üzerinde görüntülenen bir kamu memur alımı da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Belediye bünyesine itfaiye eri alımı olacağı açıklandı. Bu kapsamda belediyeye kadın erkek en az lise mezunu personel alınacak. İlana başvuru şartları haberimizde…

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak.
Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için en son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, asgari KPSS puanı almış olmak.
Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak.
Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması.
13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular: 14/02/2022-18/02/2022 tarihleri arasında istenen belgelerle birlikte Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat yoluyla yapılacak.

İstenen belgeler ve diğer tüm detaylar için aşağıdaki bağlantı adresine gidiniz:

https://media.iskur.gov.tr/52153/kahramanmaras-buyuksehir-belediyesi-itfaiye-eri-alim-ilani-18-02-2022.pdf