Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Emeklilerin beklediği haber geldi: Yeni kampanya başlatıldı! Başvuran emeklilere 3 ay geri ödemesiz 10 bin lira para veriliyor

2022 yılının başlarında emekliler için çeşitli anlaşmalar ve kampanyalar düzenleniyor. Geçim sıkıntısı ile boğuşan emekliler bankaların başlattığı kampanyaları araştırmaya başladılar. Bazı bankalar tarafından özellikle emeklileri rahatlatacak kampanyalar düzenlendi ve kredi verileceği duyuruldu. Nakit kredi başvurusu yapacak olan emekliler için ise Meclis onayından geçen ve ek kredi kullanmak isteyen kişilerin acil ihtiyaçları olması durumunda alabilecekleri 10 bin TL nakit kredi kampanyası ise kamu bankaları tarafından duyuruldu.

DÜŞÜK FAİZLİ VERİLİYOR

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından çeşitli kampanyalar düzenlendi. Düşük faiz oranları ile emeklilere 10 bin liraya kadar kredi verildiği belirtildi. Emekli olan vatandaşlar, bu bankalar üzerinden kredi kullanmak istiyorlarsa bankadan maaş alması şartı ile devlet destekli ve düşük faizli kredi kullanabileceği bildirildi.

ZİRAAT BANKASI KAMPANYASI

Ziraat Bankası, emekli olan vatandaşlar için yapmış olduğu bu kampanyada 10000 TL’ye kadar ödeme vereceğini duyururken acil ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 10 bin lira hızlı bir şekilde veriliyor. Kredi kullanmak isteyenler bankanın mobil uygulaması üzerinden veya şubeler üzerinden başvuru yapabilirler.

3 AY GERİ ÖDEMESİZ 10 BİN LİRA VERİLİYOR

Vakıfbank üzerinden de başlatılan bu kampanya ile birlikte emekli olan vatandaşlar, 10000 TL’ye kadar nakit ödemesi alabiliyor. Vakıfbank üzerinden maaş alan emekliler 36 ay vadeli 10 bin lira kredi kullanabilecektir. Ayrıca bu kredi için 3 ay geri ödemesiz dönem bulunuyor.

HALKBANK 10 BİN LİRA KREDİ

Son olarak Halkbank üzerinden de emekliler için kampanya düzenlendi. Bu kampanyada da yine maaş alan emeklilere 10 bin lira verileceği bildirildi. Bunun yanı sıra maaşını Halkbank’a taşıyan emekliler de bu kampanyadan yararlanabilecek ve kredi almak isteyenlerin mobil uygulama veya şube üzerinden başvuru yapması gerekiyor.