Kültür-sanat

Masterchef’te dün kim kazandı? Masterchef’te ilk finalist belli oldu!

TV8 ekranlarından yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasında heyecan tavan yaptı. Yarışmada final için mücadele eden Eren, Hasan ve Tahsin nefes kesen bir mücadele örneği ortaya koydu. Masterchef Türkiye final haftasında finale direkt gidecek ilk isim belli oldu. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan 3 yarışmacı da bu yılın konsepti olan kırmızı ile üç farklı yemek çıkardı. 11 Ocak Masterchef Türkiye yarışmasında finale adını yazdıran ilk isim açıklandı. Mehmet Şef’in verdiği puan ise Masterchef izleyicilerini çok şaşırttı.

Masterchef 11 Ocak Kim Kazandı?

TV8 ekranlarının izlenme rekorları kıran Masterchef Türkiye yarışmasında Eren, Tahsin ve Hasan final gecesine katılan isim olmak için kıyasıya rekabet etti. 2021 yılının final konsepti kırmızı ve beyaz olarak yapılacak. Salı akşamı yarışmacılar kırmızı renkli ürünlerle üç farklı yemek çıkardı. Masterchef Türkiye final haftasının ikinci aşaması olan beyaz konseptinde de 3 farklı yemek yapılacak.

11 Ocak 2022 Salı akşamı ekranlara gelen Masterchef Türkiye yarışmasında Hasan, Eren ve Tahsin kırmızı tabak konseptinde yarıştı. Kendi belirledikleri üç farklı lezzeti finalist olmak için hazırlayan yarışmacılar şeflerden en yüksek puanı toplamaya çalıştılar. İkinci turda ana yemek ve üçüncü turda da tatlı yapıldıktan sonra jüri değerlendirmesiyle birlikte Masterchef Türkiye’de günün kazananı belli oldu.

Masterchef İlk Finalist Eren Oldu

Tüm Türkiye’nin büyük bir heyecanla takip ettiği Masterchef Türkiye 2021 yarışmasında nefesler tutuldu. 11 Ocak Salı akşamı TV8 ekranlarından izleyicilerle buluşan Masterchef’in son bölümünde final haftasının ilk aşaması tamamlandı. Yapılan 3 yemeğin sonunda Tahsin 60 puan, Hasan 68 puan ve Eren de 74 puanla günü tamamladı. Böylelikle Masterchef Eren, finale adını yazdırmayı başaran ilk isim oldu.

Masterchef Şeflerini etkilemeyi başaran Eren, her 3 yemeğinde de şeflerden övgü almayı başardı. Özellikle Mehmet Şef, “Tabakla ilgili konuşulacak tek şey vereceğim puan” dedi ve Eren’e 9 puan verdi. Mehmet Şef ayrıca 9 puanı uzun zaman sonra ilk kez verdiğini de açıkladı. Bu puanlar Eren’i Masterchef finaline doğrudan götürmeye yetti.