Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni zam müjdesi! Temmuz ayında maaşlar değişiyor: Yeni zam sinyali verdi

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel okullardaki ücret artışını da yüzde 36 ile sınırladıklarını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Temmuz ayı için ek zam müjdesi verdi.

YÜZDE 36 İLE SINIRLANDI

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuzda enflasyon ve şartlara göre yeniden maaş zamlarının ele alınacağını ifade etti. Açıklamalarında “Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan özel okullardaki artış üst sınırını yüzde 36 seviyesi ile sınırlandırıldığını paylaştı.

Gelişmiş ülkeler bir anda 5-7 katına çıkan enflasyonla karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizde de enflasyon sorunu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye enflasyona ilave olarak döviz kuruyla da boğuştuğunu belirtti.

TEMMUZ’DA ZAM SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Temmuz ayı zam sinyali hakkında değrelendirmelerde bulundu. Açıklamalarında “Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz.” ifadelerini kullanarak yeni zam sinyali verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zam sinyaline ilişkin yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“En kısa sürede bu şişkinliği ortadan kaldıracağız. Asgari ücreti yüzde 50 artırarak, memur ve emekli maaşlarını yüzde 26, yüzde 31 oranında yükselterek kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz.”