DünyaSağlık

Koronavirüsten ölenlerle ilgili korkutan gerçek ortaya çıktı!

Uzun bir süredir dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına ilişkin korkutan bir açıklama geldi. İngiliz doktor yaptığı açıklamasında koronavirüsten ölenlerle ilgili korkutan gerçeği açıkladı. Dr. Hepburn yaptığı açıklamasında koronavirüsten ölenlerin çoğunlukla sağlıklı insanlar olduğunu duyurdu.

Koronavirüs salgını tüm dünyada hız kesmeden devam ediyor. Cwmbran’daki Grange Üniversite Hastanesi’nde yoğun bakım doktoru David Hepburn, yaptığı açıklamasında tüm dünya ile önemli bir bilgiyi paylaştı.

Hastalık sebebiyle ölen kişilerin genellikle sağlıklı insanlar olduğunu ve genellikle altta başka bir sağlık sorununun olmadığını söyledi.

“ALTTA BAŞKA BİR HASTALIKLARI YOK”

Dr. Hepburn, yaptığı açıklamasında “Şu anda yoğun bakımlarda aşırı bir yoğunluk yok. Ancak virüs nedeniyle kaybettiğimiz hastalar var. Üstelik altta yatan başka bir hastalıkları yok ve baktığınız zaman hepsinin 30 yıldan fazla yaşayacak insanlar olduğunu düşünürsünüz” ifadesini kullandı.

YOĞUN BAKIMDA AŞISIZ İNSANLAR VAR

Uzman isim, açıklamasının devamında yoğun bakımda yatan kişilerin de genellikle aşısız olduklarını belirterek, “Omicron varyantında henüz zirve vaka sayısına ulaşılmadı. Bu nedenle yoğun bakımlarda da tedirgin bir bekleyiş var. Fakat yoğun bakımdaki insanlar genç ve aşısız insanlar” dedi.