GündemKamu PersonelleriMeb PersoneliÖğretmen

Flaş gelişme: MEB 15 bin öğretmen ataması müjdesini duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bahçelievler Anadolu Lisesi açılış töreninde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında İstanbul’da eğitimle ilgili çok kıymetli adımlar atıldığını, bu konuda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın bir eğitim neferi gibi gece gündüz çalıştığını söyledi.

BAKAN ÖZER’DEN AÇIKLAMA

Bunun ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarında öğretmen atamaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer açıklamalarında 31 Ocak’ta yapılacak 15 bin öğretmen ataması törenini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştireceklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“15 bin öğretmenin yüzde 50’sini, yani 7 bin 500’ünü İstanbul’a vereceğiz. Diğer taraftan İstanbul’daki eğitim yatırımlarını okul öncesinden liseye kadar yeniden revize ediyoruz. Yeni yatırımlarla İstanbul’umuzu desteklemeye devam edeceğiz. Sadece basit bir şey söyleyeyim, İstanbul’da şu anda 157 tane devlet anaokulu var, resmi anaokulu var.

5 MİLYARLIK YATIRIM

İstanbul’a 1000 tane yeni anaokulu yapıyoruz. Planlamalarını yaptık inşallah hızlı bir şekilde bu yatırımları hizmete alacağız. İstanbul’a sadece kabaca bilgi vereyim ve bırakayım, 18 Şubat’a bırakalım, minimum 5 milyarlık eğitim yatırımı yapacağız.

ÇOK FARKLI BİR EVREYE TAŞINACAK

Maksimumu İstanbul ilimizin performansına bağlı, parayı kullanma kapasitesine bağlı, arsa bulmasına bağlı. İstanbul’da inşallah tam gün eğitime Esenyurt’tan başlayarak, en sıkıntılı ilçemiz Esenyurt. Esenyurt’taki problemleri de inşallah çözüyoruz. Esenyurt’tan başlayarak tüm ilçelerimizin eğitimle ilgili çok farklı bir evreye taşındığı bir dönem olacak.”