Ekonomi

Toplu Taşıma Ve Öğrenci Servis Ücretlerinin Zam Oranı Belli Oldu!

Antalya’da bugün toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu’nda toplu taşıma ücretlerine yüzde 25, öğrenci servislerine ise yüzde 29 oranında zam yapılma kararı alındı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü sekretaryasının organizesinde Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu bugün toplandı. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin yer aldığı toplantıda ulaşım esnafının zam talebi görüşüldü. Alınan kararla birlikte toplu ulaşıma ortalama yüzde 25 oranında zam yapıldı.

4 TL 10 Kuruştan 5 TL 20 Kuruşa Çıktı

Kararla birlikte 4 TL 10 kuruş olan tam biniş toplu taşıma ücreti 5 TL 20 kuruşa çıktı. 3.65 TL olan emekli ve öğretmen taşıma ücreti 4.50 TL, 2.40 TL olan öğrenci 2.65 TL olurken, aktarma ücreti ise 1.50 TL oldu.

Öğrenci Servilerine Yüzde 25 İle 29 Arasında Zam Yapıldı

Ayrıca toplantıda öğrenci servisleri ile ilçelerdeki toplu taşıma ücretleri de yüzde 25 ila yüzde 29 oranlarında arttırıldı. Yeni tarifenin 15 Ocak Cumartesi günü tüm ilçeler ile birlikte uygulamaya konulacağı öğrenildi.