Genel

Seyahat edeceklere duyuruldu! İptal kararı geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre seyahat edecekler için son dakika açıklaması geldi. Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri (HEAŞ) beklenen olumsuz hava durumu sebebi ile Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarında azalma olacağını duyurdu. Buna göre yarın 06.00 ve 11.59 arasında seferlerde yüzde 15 oranında azaltma yapılacağı açıklandı.

YÜZDE 15 ORANINDA AZALTMALAR YAPILACAK

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Marmara Bölgesinde ve Sabiha Gökçen Havalimanında beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle, Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarında, 13.01.2022 tarihi saat 06:00 ile 11:59 arasında, yüzde 15 oranında azaltma yapılacaktır. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili hava yolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir”

SEFERLER İPTAL EDİLDLİ

Sinop ilinde etkili olan kötü hava koşulları sebebi ile Sinop ve İstanbul arasında karşılıklı yapılması planlanan seferler iptal edildi. DHMİ yetkilileri tarafından aktarılan bilgiye göre kent genelinde devam eden sağanak yağış, sis ve rüzgarın görüş mesafesini düşürdüğü ve bu sebep Sinop ve İstanbul arasında karşılıklı yapılması planlanan uçuşların gerçekleştirilemediği belirtildi.