Gündem

Yeni Omicron yasağı duyuruldu! İkinci bir karara kadar geçerli olacak!

Türkiye koronavirüs vakaları ile mücadele ederken, son haftalarda ortaya çıkan ve vaka sayılarını 70 bin bandına dayayan Omicron varyantı için son dakika kararı alındı. Osmaniye Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre artan vakalar sebebiyle yeni bir Omicron kararının alındığını ve durumun ikinci bir karara kadar geçerli olacak açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama valilik tarafından yapıldı. Osmaniye Valiliği son dönemlerde koronavirüsün yeni varyantı olan Omicron’un etkisi ile hastalığın yayılmasında artış yaşandığı ve ülkece yeni bir artış trendine girildiği belirtildi.

GECE 24.00’TEN SONRA YASAKLANDI

Buna göre alınan karara kapsamında il genelinde gece 24.00’ten sonra müzik yasağının uygulamasına karar verildiği duyuruldu. Karara uyulmaması durumunda karara uymayanlar hakkında adli ve idari işlem yapılacağı belirtildi.

VALİLİK AÇIKLADI

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun birtakım kararlar aldığını belirten açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme-içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat gece 24.00’e kadar yapılabilmesine, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının gece saat 24.00’e kadar yapılabilmesine, karara uyulmadığı taktirde uymayanlar hakkında adli ve idari işlem yapılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir”