Kültür-sanat

Masterchef’te ikinci finalist belli oldu! Elenen yarışmacıdan duygusal veda

TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı Masterchef Türkiye 2021’de final heyecanı devam ediyor. Finale çıkan ilk isim olan Eren’den sonra şimdi de Tahsin ve Hasan arasındaki mücadele nefesle tutularak seyredildi. Masterchef’in son bölümünde Hasan ve Tahsin arasındaki final mücadelesi izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Masterchef’te son eleme gecesinin ardından finale katılacak son isim belirlendi. Çarşamba akşamı Masterchef ikinci finalist kim oldu? Masterchef’te dün akşam kim elendi?

Masterchef’te İkinci Finalist Kim?

Milyonları ekran başına toplayan Masterchef Türkiye yarışmasında yarı final öncesi son finalist belirlendi. 2021 yılında final haftası konsepti ile ilerleyen Masterchef yarışmasında kırmızı ve beyaz konsepti uygulandı. İlk gün kırmızı yemekler yapan yarışmacılar, ikinci akşam da beyaz konseptine uyarak hünerlerini sergiledi. Masterchef’te final için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyan Hasan ve Tahsin ikilisinden biri yarışmaya veda ederken diğeri ikinci finalist oldu.

12 Ocak Masterchef’te Kim Elendi?

Masterchef yarışmasında final haftasına kalan son üç isim Eren, Hasan ve Tahsin olmuştu. Eren ilk finalist olmayı garantiledikten sonra dün akşam da Hasan ve Tahsin arasında kıran kırana mücadele yaşandı. Üç yemek yapan yarışmacılar, şeflerin yapacağı oylama sonucunda finalist olmaya çalıştı. Oylama sonucunda toplamda 72 puan almayı başaran Hasan, Masterchef’te ikinci finalist olmaya hak kazanırken Tahsin veda etmek durumunda kaldı.

Tahsin’den Duygusal Veda

Tahsin’in elenmesinden sonra Mehmet Şef, “Açık söyleyeyim sen aslında olmuşsun. İyi bir ailede yetiştiğin çok belli. Yeteneklisin. Hayatta senin çok sıkıştığın zamanlarda bile mutlaka yol bulabilirsin. bu gece yaptığın tatlıyla gösterdin ki sen olmuşsun arkadaş! Her konuda sana desteğe hazırız.” ifadelerini kullandı.

Duygu dolu anlar yaşayan Tahsin, veda konuşmasında yakın zamanda kaybettiği arkadaşı için yarıştığını söyledi: “Burada gelirken annem için babam için kardeşlerim için yarıştım. Ama en çok da Oğuz için yarıştım. Oğuz benim çok yakın arkadaşımdı. Ölümün en an yakını en cana yakını olunca can yakıyormuş. Benim için o kadar kötü bir dönemdi ki. Kendime sınırlarlar koymuştum. Sonra onun için yarıştım olmadı hakkını helal etsin. Tespihi her zaman yanımda. Burada çok güzel bir ailenin içindeydim. Herkese sonsuz kez teşekkür ediyorum.”