GündemKamu PersonelleriPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamuya farklı kadrolardan personel alınacak: Büro personeli, sağlıkçı, teknisyen alım ilanı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü, 4/b sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Son başvuru tarihi 27 Ocak olarak belirtilen ilanda farklı kadrolara alım yapılacağı belirtildi. Buna göre Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Ankara ili ve ilçelerindeki birimlerinde istihdam edilmek üzere 116 sözleşmeli personel alımı gerçekleşecek.

Alım Yapılacak Kadrolar

Başvuru Genel Şartları

Başvuracak adayların aşağıda belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekiyor.
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.
Tüm başvurular için 35 yaşından gün almamış olmak.
657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile ilgili engeli bulunmamak.
KPSS sınavına girmiş olmak.
BP13 kodlu Büro Personeli kadrosuna başvuracaklar için EKPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunlarında KPSS-P3, Ön lisans mezunlarında KPSS-P93, Ortaöğretim mezunlarında KPSS-P94 ve EKPSS-P1 puanı esas alınacaktır. Kişinin başvurduğu pozisyon için aranan mezuniyet düzeyine göre KPSS puan türüne sahip olması gerekmektedir.)

Başvuru Süreci

Müracaatlar, 13-27 Ocak (mesai bitimine kadar) arasında https://ilan.aybu.edu.tr web adresinden sadece online başvuru şeklinde yapılacak. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Adaylar öncelikle https://ilan.aybu.edu.tr/adresinde yer alan online başvuru bilgilerini doldurduktan sonra, ilgili sayfadan ulaşılabilecek “İş Talep Başvuru Formu” ve “Beyan Formu” nu bilgisayar ortamında doldurarak, çıktılarını alıp imzalandıktan sonra ilgili alana yükleyecekler.

Daha sonra ise, istenen diğer belgeleri (mezuniyet belgesi, KPSS veya EKPSS sonuç belgesi ve başvurduğu unvanın nitelik şartlarında isteniyorsa deneyim belgesi ve/veya sertifikalar) ilgili alanlara yükleyip en altta yer alan “Başvuru Yap” düğmesine basarak online olarak başvurularını tamamlamış olacaklardır.