EğitimEkonomi

Başvurular 15 Ocak’a kadar uzatıldı! 600 TL verilecek!

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Borusan Kocabıyık Vakfı, öğrencilere sunduğu yemekhane burslarının 15 Ocak tarihine kadar uzatıldığın duyurdu. KYK ya da devlet üniversitesi yurtlarında kalan öğrencilere başvuru sonuçlarına göre 600 TL’lik burs verilecek. Burstan yararlanmak isteyenler için de başvuru şartları tek tek açıklandı. İşte detaylar..

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların, KYK ya da devlet üniversitesi yurtlarında konaklayanlar, devlet üniversitesinde 4 yıllık lisans bölümünde okuyanlar ile desteğe ihtiyacı olan kişiler için olacağı açıklandı.

Başvurular için resmi web sayfasında yer alan formu doldurarak müracaat edebilirsiniz.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yurt ve yemekhane giderleri için verilecek olan bursun başvuru sonuçlarının henüz ne zaman açıklanacağına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Buna ilişkin değerlendirme işlemleri sonrasında sonuçların bkv.org.tr adresi üzerinden ilan edileceği belirtildi.

15 OCAK TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEK

Borusan Kocabıyık Vakfı, üniversitelerin lisans bölümlerinde okuyan, KYK ya da devlet yurtlarında kalan öğrencilere yurt ve yemekhane desteği sunulacak. Yapılan açıklamaya göre 1.000 öğrenciye aylık olarak 600 TL destek verilecek. Özel yurtlarda kalanlar başvuruda bulunamayacak.

Başvuruların 15 Ocak tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.