Gündem

Yüz yüze eğitime darbe! 6 şehirde okullar tatil, 1 şehirde uzaktan eğitime geçildi

Yüz yüze eğitime kar darbesi! Ülke geneline hakim olan soğuk hava koşulları nedeniyle toplam 6 ilde eğitime bir gün ara verildi. Konya’da ise ilçe hıfzısıhha kurulları kararı dikkate alınarak uzaktan eğitim kararı alındı.

Konya’da Seydişehir, Taşkent, Hadim, Ahırlı, Yunak ve Derebucak ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde 13 Ocak Perşembe günü (bugün) uzaktan eğitim yapılacak.

Ayrıca merkez Meram ilçesindeki:

İnlice İlköğretim Okulu, Gökyurt İlköğretim Okulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar İlköğretim Okulu, Kızılören İlköğretim Okulu, Sefaköy İlköğretim Okulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere İlköğretim Okulu, Yeşiltekke İlköğretim Okulu, Karadigin Deresi İlköğretim Okulu, Kayalı İlköğretim Okulu, Evliyatekke İlköğretim Okulu, Yeşildere İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık İlköğretim Okulu ve bu okullara öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde de eğitim bugün uzaktan gerçekleşecek.

İşte okulların tatil edildiği iller:

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Yağış sebebiyle Kelkit ilçesindeki tüm okullarda eğitim öğretime bugün ara verildiği aktarılan açıklamada, merkez, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildiği kaydedildi.

BAYBURT

Valilik tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlimiz ve ilçelerin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 13 Ocak Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir.” Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

TUNCELİ

Tunceli Valiliği, kar yağışının etkili olduğu Hozat ilçesinde sadece taşımalı eğitime, Ovacık, Pülümür ve Nazimiye ilçelerinde ise eğitime bir gün ara verildiğini, engelli ve hamile personele de bir gün idari izin verildiğini duyurdu.

AĞRI

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullar 1 gün tatil edildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “Etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla, Eleşkirt ilçemizde, köy okullarımızda ve taşımalı eğitim gören öğrencilerimiz için 13 Ocak 2022 Perşembe gününü kapsayacak şekilde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Eleşkirt ilçemizde, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelimiz de 13 Ocak 2022 Perşembe gününü kapsayacak şekilde 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır” denildi.

ORDU

Ordu’nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Korgan, Mesudiye ve Akkuş’ta eğitim ve öğretime 13 Ocak Perşembe günü ara verildiği kaydedildi. Söz konusu ilçelerde engelli ve hamile kamu görevlilerinin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

 

ARDAHAN

Ardahan’ın Damal ve Hanak ilçelerinde yoğun kar nedeniyle okullarda bugün eğitim yapılmayacak. İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Hanak ve Damal’da tüm eğitim kurumlarında, Çıldır’da ise sadece Kurtkale bölgesindeki okullarda bugün eğitime ara verildiğini söyledi.