Ekonomi

İslam Memiş öyle bir altın tahmini yaptı ki herkesi korkuttu! Gram altın 2022’de 1450 TL mi olacak?

Ünlü ekonomist İslam Memiş, gram altınla ilgili yeni fiyat hedefi verdi. Geçtiğimiz günlerde doların çökeceğini saatler öncesinden bilen İslam Memiş, gram altının 2022 yılındaki hedefiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Altın piyasası yorumcusu İslam Memiş, “Gram altın nasıl 1450 TL olacak?” sorusunun yanıtını vermesiyle tüm yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. İslam Memiş ayrıca gram gümüşün de 2022 yılı içinde 20 lira seviyesine kadar çıkabileceğini söyledi.

İslam Memiş’ten Çarpıcı Gram Altın Yorumu

Altın piyasasında en çok dikkat çeken yorumculardan biri olan İslam Memiş, 2022 yılı içinde gram altın fiyatının 1450 lirayı görebileceğini söyledi. Hadi Özışık’ın İslam Memiş’e bu rakamı nasıl bulduğunu ve sebeplerini sorunca İslam Memiş’ten gelen yanıtlar tüm yatırımcıların dikkatini çekti. İslam Memiş’e göre, geçen seneyi çok kötü performans ile kapatan ons altın, 2022 yılında FED ile savaş yaşayacak.

Enflasyonu fiyatlamak isteyen bir ons altın göreceğimizi belirten İslam Memiş, “Yatırımcılar sürekli altın almak isteyece, çünkü enflasyonun sürekli yükseldiğini görecekler. FED de altını baskılamak için sürekli faiz artırım politikası uygulayacak. Altın ile dolar arasında böyle bir savaş olacak.” ifadelerini kullandı. İslam Memiş, ons altın fiyatında yükseliş rallisi bekliyor.

Ons Altın Fiyatı 2000 Dolara Çıkabilir

Başarılı tahminleri ile altın yatırımcılarının yakından takip ettiği İslam Memiş, 2022 yılı içinde ons altın fiyatının 2000 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini söyledi. 2000 dolar seviyesini test eden ons altının FED’in faiz kararı ile birlikte tüm dünyada doların değer kazanmasıyla birleşince gram altın fiyatını uçuracağını kaydetti.

İslam Memiş gram altın fiyatının 2022 yılı içinde 1450 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini bir kez daha hatırlattı. “Altın tarihten bugüne kadar hiçbir zaman yatırımcısını üzmemiştir.” diyen İslam Memiş ayrıca “Gümüşe yatırım yapın tavsiyesini devam ettiriyorum. 2022 yılı içerisinde gümüşün gramının 20 lira seviyesine çıkacağını göreceğiz.” açıklamasında bulundu. Deneyimli altın piyasası yorumcusu İslam Memiş’ten gelen 2022 yılı fiyat tahminleri yatırımcıları şimdiden heyecanlandırmaya yetti.