Gündem

Masterchef finalisti Hasan Biltekin kimdir? Masterchef Hasan kaç yaşında?

Milyonlarca seyircinin heyecanla takip ettiği Masterchef Türkiye yarışmasında ikinci finalist belli oldu. Kıran kırana geçen final mücadelesinde toplam puanda Tahsin’i geçmeyi başaran Hasan Masterchef finallerine kalmayı başardı. Bunun üzerine Masterchef izleyicileri Hasan Biltekin kimdir, kaç yaşında, sevgilisi kim gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı. Masterchef Türkiye finalisti Hasan Biltekin hakkında merak edilen tüm bilgiler haberimizde.

12 Ocak Çarşamba günü Masterchef Türkiye 2021 yarışmasında heyecan dolu bir final oyunu yaşandı. Dün akşam TV8 ekranlarından izleyicilerle buluşan Masterchef Türkiye yarışmasında final oyunlarını oynamaya hak kazanan ikinci ve son isim Hasan Biltekin oldu. Rakibi Tahsin’i şeflerden aldığı toplam puanda geride bırakmayı başaran Hasan, Masterchef büyük finalinde Eren ile kozlarını paylaşacak. Bunun üzerine sosyal medyanın en çok konuştuğu isimlerden biri haline gelen Masterchef Hasan’ın hayat hikayesi merak edilmeye başlandı.

Masterchef Hasan Biltekin Kimdir?

Masterchef Türkiye yarışmasında 13 – 14 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek final oyunlarında Eren ve Hasan mücadele edecek. Türk televizyonlarının son yıllarda en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Masterchef Türkiye’de final haftası heyecanı devam ederken Hasan Biltekin gündem oldu. Masterchef Hasan kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim gibi sorular programın sıkı takipçileri tarafından araştırılıyor.

Nevşehir’de dünyaya gelen Hasan Biltekin 27 yaşındadır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu mezunu olan Hasan Biltekin boyu 184 cm, kilosu ise 78’dir. Yemek sektöründe liseden beri yer alan Hasan Biltekin aşçılık kariyerine Nevşehir’de devam ediyor. Masterchef Türkiye 2021 yarışmasının finalistlerinden biri olan Hasan Biltekin, aynı zamanda Nevşehir Belediyespor’un mutfak şefliğini yapıyor ve futbolcuların menülerini hazırlıyor.

Masterchef Hasan’ın Sevgilisi Kim?

Masterchef yarışmasına bu yıl 2. kez katılan Hasan, geçtiğimiz yıl 3 evet oyu almasına rağmen annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edememişti. Hasan Biltekin’in sevgilisi de sosyal medyada en çok konuşulan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Masterchef Hasan’ın kız arkadaşı doktor olarak bilinen Hülya Acar’dır. Masterchef Hasan, “Geçen sene ben olsam Serhat birincilik kazanamazdı” diyerek iddialı bir açıklamada bulunmuştu.