Editörün SeçtikleriKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıSözleşmeli Personel Alım İlanları

SPK 29 Personel Alacağını Duyurdu! İşte Aranan Nitelikler Ve Başvuru Şartları

Sermaye Piyasa Kurulu, KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözlü sınav yapılarak 29 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Sermaye Piyasa Kurulu, 29 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. SPK’dan yayımlanan ilanda “Sermaye Piyasası Kurulu’nda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 17 Memur, Teknik Hizmetler sınıfında bulunan 2 Teknisyen ile Yardımcı Hizmetler sınıfında bulunan 2 Aşçı ve 8 Hizmetli kadrosuna başarı durumları dikkate alınarak yeter sayıda aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Sözleşmeli Personel Alım İlanına Başvurular Nasıl Yapılacak?

Sınav başvuruları 17 Ocak 2022 – 01 Ocak 2022 tarihleri arasında SPK’nın resmi internet adresinde (www.spk.gov.tr) yer alan “Başvuru Formu”nun çevrimiçi olarak doldurulması suretiyle yapılacak.

Adayların Başvuru Yapabileceği Pozisyonlar

Adayların Sınava Katılma Koşulları

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

2) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle Memur ve Teknisyen için 35 yaşını, Aşçı ve Hizmetli için ise 30 yaşını doldurmamış olmak,

3) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir hali bulunmamak,

4) Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak,

5) Diğer bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya bu yükümlülüğe ilişkin borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak.

6) ÖSYM tarafından 2020 yılında B grubu kadrolar için yapılan ve halen geçerli olan Kamu Personel Seçme Sınavına katılmış olup, aşağıdaki listede belirtilen şartları taşımak.