Gündem

Masterchef dün akşam kim kazandı? İşte şampiyonluğa yaklaşan isim

İzlenme rekorları kıran Masterchef Türkiye yarışmasında final haftasında yavaş yavaş sona gelindi. TV8 ekranlarının fenomen yarışma programında dün akşam bir yarışmacı finale bir adım daha yaklaştı. Son olarak Tahsin yarışmaya veda etmiş ve Masterchef Türkiye’de finalin adı Eren ve Hasan olmuştu. İki gün düzenlenecek olan final heyecanında iki isim arasındaki ilk gecenin galibi belli oldu. Final heyecanında en iyi tabakları çıkarmak için kıyasıya mücadelede eden iki yarışmacıdan biri avantajı ele geçirdi.

Masterchef 13 Ocak Kim Kazandı?

TV8 ekranlarının en sevilen yarışma programlarından biri haline gelen Masterchef Türkiye 2021’de artık final heyecanı yaşanıyor. Masterchef Türkiye yarışmasında 14 Ocak Cuma akşamı büyük final yapılacak. Büyük final öncesi 13 Ocak Perşembe akşamı yapılan yarışmada Hasan ile Eren finalde avantajı ele geçirebilmek için kıyasıya mücadele etti. İlk final akşamında Masterchef Türkiye jürisi, yarışmacılardan her zaman olduğu gibi üç yemek istedi.

Jürinin istediği ilk tabak, yarışmacıların Masterchef Türkiye’de yaptıkları ilk yemek, ikincisi yaratıcılık, üçüncüsü ise hayatlarında önemli bir yeri olan yemek oldu. Masterchef Türkiye’de iki gün üst üste yapılan oyunlar sonucunda Masterchef Türkiye 2021 şampiyonu resmen belli olacak. Perşembe günü Hasan ve Eren üç farklı yemek hazırladı. İlk iki yemekte Eren, rakibi Hasan’dan daha yüksek puan aldı ve liderliğini sürdürdü.

Masterchef Türkiye İlk Tur Kazananı Eren

Şeflerden daha fazla puan toplamayı başaran Eren, son tabak olan tatlı ile 65 puana ulaştı. Rakibi Hasan ise 59 puanda kaldı ve bu puanlar ile birlikte Masterchef Türkiye 2021 finalinin ilk turunda kazanan Eren oldu. Masterchef Türkiye sezonun şampiyonu ise 14 Ocak Cuma günü yapılacak yemeklerle canlı yayında kesinlik kazanacak.

Hasan ve Eren’in Cuma günü ikinci final etabında yapacakları yemekler Türk mutfağı yaratıcı menü kapsamında değerlendirilecek. TV8 ekranlarının en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Masterchef Türkiye 2021’de ilk finalin galibi Eren oldu. Eren ve Hasan, canlı yayında ikinci final gecesinde kozlarını paylaşacak ve şeflerden fazla puan toplayan Masterchef Türkiye 2021 şampiyonu olacak.