Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

O bankada kartı olanlara müjdeli haber! Kartlara 200 lira yatırılıyor: Tüm alışverişler için kullanılabilir

Ülkemizde 18 yaşından büyük neredeyse herkes bir banka üzerinden kart kullanıyor. Bazıları kredi kartı kullanırken bazıları sadece hesap kartı kullanıyor. Kartlar için ise çok önemli bir duyuru yapılarak kampanya paylaşıldı. Bu duyuru ise İş Bankasından geldi. İş Bankası tarafından yapılan duyuruda kampanyaya katılan vatandaşların kartına maxipuan yükleneceği belirtilerek İş Bankası kredi kartı onaylananların tek seferde gerçekleştirdiği ilk 200 TL ve üzeri alışverişlerde 200 TL maxipuan kazanacağı bildirildi. Bunun yanı sıra söz konusu kampanyanın 31 Ocak’a kadar devam edeceği bildirilerek alışverişlerin iptal edilmesi durumunda karta yüklenen Maxipuan da geri alınacak. Kazanılan tüm puanlar ise her türlü alışveriş için kullanılabilecek. Tabii İş Bankasının anlaşmalı olduğu işyerlerinde olacak.

200 TL PUAN HEDİYE EDİLECEK

İş Bankası tarafından söz konusu kampanyanın ayrıntıları paylaşıldı. Buna göre kampanyadan İşCep içerisinde yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” uygulaması üzerinden İş Bankası müşterisi olan ve İş Bankası kredi kartı başvurusunda bulunan müşterilerin yararlanabileceği belirtilereek İş Bankası kredi kartı ile tek seferde 200 TL ve üzeri alışveriş gerçekleştirilmesi durumunda 200 TL MaxiPuan kazanılacağı vurgulandı.

AİDATSIZ KARTLAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAZ

Bunun yanı sıra banka tarafından yapılan açıklamada kampanya dönemi içerisinde gerçekleştirilen alışverişlerin iptal edilmesi veya satın alınan ürünlerin iade edilmesi durumunda yüklenen MaxiPuanlar geri alınacağı belirtilerek aidatsız kredi kartı başvuruları ve aidatsız İş Bankası kredi kartları ile gerçekleştirilen işlemler kampanya kapsamında değerlendirmeye alınmayacağı paylaşıldı.

BANKA MÜŞTERİSİ NASIL OLUNUR?

NFC özelliği olan cep telefonunuza İşCep’i indirip ana ekranda yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” seçeneğine tıklanması ve sunulan soruların tanınmanız için yanıtlanması gerekiyor. Ayrıca başvuru formunun doldurulması kapsamında Yeni tip TC kimlik kartınızdaki çipi NFC uyumlu* telefonunuza taratmanız gerekiyor.

Daha sonrasında ise şu adımların izlenmesi gerekiyor:

• Sonraki adımda “Yüz Tanımayı Başlat” butonunu tıklayın. Yüzünüzde hiçbir aksesuar olmadan yüzünüzü kameraya tanıtarak yüz biyometrisi doğrulamasını yapın.

• Ardından “Müşteri Temsilcisine Bağlan” butonuna tıklayın ve müşteri temsilcisi ile anında görüntülü görüşme yaparak müşteri olma sürecini tamamlayın.

• Cep telefonunuza gönderilecek geçici müşteri şifreniz ile hemen İşCep uygulamamızın kolay hizmetlerinden yararlanmaya başlayın, dilediğiniz ürünümüze başvurun.

• Esnaf/gerçek kişi tacir iseniz bireysel hesabın yanı sıra ticari hesabınızı da aynı zamanda açabilirsiniz.

*NFC özelliği iPhone 7 ve üzeri modellerde bulunmaktadır. NFC özelliğinin kullanılabilmesi için IOS 13 ve üzeri sürüm gerekmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda NFC özelliğinin bulunması yeterlidir.

** NFC özelliğine sahip olmayan cep telefonları üzerinden İşCep’i indirip ana ekranda yer alan “Müşteri olmak istiyorum” seçeneğine tıklayarak başvuru formu doldurabilir, müşteri temsilcimizle yapacağınız görüntülü görüşme sonrasında başka bir banka hesabınızdan Bankamız “İş Bankası” hesabına (TR38 0006 4000 0011 2990 6972 14 nolu IBAN’a) 1 TL para transferi yaparak kimliğinizi doğrulayıp, hesap açılışınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bankamıza aktardığınız tutar, yeni açılacak hesabınıza aktarılacaktır.