Gündem

İstanbul, Ankara, Antalya için artık sona eriyor! Peş peşe alarm verildi: Tarih ve saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini paylaşırken yeni açıklamalar da geldi. Bu doğrultuda fırtına kar ve sağanak geleceği belirtilerek İstanbul’da da aralıklarla yağan kar bugün de süreceği hava sıcaklığının azalmaya devam edeceği bildirildi.

BAZI İLLER İÇİN UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Rize, Artvin, Batman ve Siirt çevreleri ile gece saatlerinden sonra Zonguldak Bartın çevreleri ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği belirtildi. Bunun yanı sıra söz konusu yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yer yer yağmur şeklinde görüleceği vurgulandı.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yoğun kar yağışı uyarısında ise şu ifadelere yer verildi:

Yağışların; Hakkari çevreleri ile Van’ın güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²/12 saat), rakımı 1100 m üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek tipi şeklinde yağış, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile çığ oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL’DA KAR HAFİF

Prof. Dr. Orhan Şen de hava durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şen açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul da kar hafif olarak öğleden sonraya kadar yerel olarak olacak. Sıcaklık 2 C. Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve doğu anadolu da kar bugün devam edecek. Rüzgar hafifleyecek”