Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Aile Bakanlığı resmen duyurdu: Çocuğu olan ailelere 1.611 lira para ödendi! Herkes hesabını kontrol etsin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık beklenen ödemeler hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık açıklamalarında ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ödenen SED miktarına zam yapıldığını belirtti ve bu doğrultuda 1259 TL olan ödemenin bu ay 1611 TL olarak yapılacağını vurguladı. Bu kapsamda bu ödemelere 352 liralık zam yapıldığı ortaya çıkarken ödemelerin 15 Ocak’a kadar hesaplara aktarılacağı duyuruldu. Bu konuda Bakan Yanık’ın açıklamaları şöyle oldu:

“İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarını bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik”

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ HEDEFLENİYOR

Konu ile ilgili olarak Bakan Yanık ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarının memur maaşlarına yapılan düzenleme doğrultusunda bu ay her bir çocuk için ortalama 1259 TL’den 1611 TL’ye çıkarıldığını vurguladı. Ayrıca Bakan Yanık açıklamalarında SED hizmeti ile aile bütünlüğünü hedeflediklerini belirtti ve ekonomik nedenlerle çocukların ailelerden uzaklaşmalarının farklı ortamlarda büyümelerinin önüne geçmek istediklerini ifade etti.

1611 LİRAYA YÜKSELTTİK

Ayrıca açıklamalarında SED ile ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabildiğini belirten Bakan Yanık şöyle devam etti:

“Aynı zamanda çocuklarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı da sağlıyoruz. SED miktarı her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden belirleniyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama SED miktarını bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız.”