Gündem

Mahkum oyuncuları ve konusu ne? Mahkum dizisi uyarlama mı?

FOX TV ekranlarının en sevilen dizilerinden olan Mahkum, hem başarılı oyunculuk performansları hem de etkileyici senaryosu ile dikkat çekiyor. Perşembe akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen Mahkum dizinin başrollerinde Türk televizyonlarının aranan simalarından Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu yer alıyor. Yayın hayatına başladığı günden bu yana kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Mahkum dizisi hakkında sosyal medyada ve internet ortamında araştırmalar yapılıyor. İşte Mahkum dizisi hakkında bilinmesi gerekenler…

Mahkum Dizisi Uyarlama Mı?

Etkileyici konusu ve dikkat çekici oyunculuk performansları ile dizi severlerin gönlünde taht kuran Mahkum, Perşembe akşamları FOX TV ekranlarından izleyicilerle buluşuyor. Yayın hayatına başladığı günden beri Perşembe akşamlarına damga vuran dizinin yönetmenlik koltuğunda Volkan Kocatürk oturuyor. Yapımcılığını Asena Bülbüloğlu’nun yaptığı dizide senarist ise Uğraş Güneş ismi öne çıkıyor.

Türk dizi severlerin dikkatinden kaçmayan ve kısa sürede büyük beğeni toplayan Mahkum dizisi, uyarlama bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Yayın hayatına devam eden dizi, esasında Güney Kore yapımı Innocent Defendant adlı diziden uyarlama olarak FOX TV ekranlarından izleyicilerle buluşuyor. Başrollerinde Türk televizyonlarının aranan simalarından Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu gibi ünlü isimlere yer veren dizi, her Perşembe FOX TV ekranlarından izleyicilerle buluşuyor.

Mahkum Dizisinin Konusu Ne?

İstanbul Adliyesi’nde görev yapan dürüst ve onurlu bir Cumhuriyet Savcısı olan Fırat Bulut, başarılı kariyerine devam eder. Fırat’ın eşi Zeynep ve beş yaşındaki kızı Nazlı ile birlikte mutlu bir hayat yaşar. Fakat bir gün uyandığında son dört ayda olanları hiçbir şekilde hatırlamadığını fark eder ve kendini cezaevinde bulur. Fırat’ın aklına gelen en son anısı kızının doğum gününü kutladıkları gecedir.

Karısını ve kızını öldürmekle suçlandığını öğrenen Fırat şok geçirir. İkinci duruşma öncesinde müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Cumhuriyet savcısı Fırat Bulut’un hapse düşmeden önce araştırdığı son dava, ülkenin öden gelen ailelerinden Yesari ailesinin ikiz kardeşlerden Barış Yesari’nin davasıdır. Barış Yesari evinde bir kız ölü bulunmuştur. Fırat Bulut masum olduğunu katnılamak ve hayatta kalmak için cezaevinden kaçmak zorundadır.