Gündem

Sen Çal Kapımı dizisi rekor kırmaya devam ediyor! Bir ilke daha imza attı

Fox TV’nin yaz sezonu dizisi Sen Çal Kapımı, Türk dizi sektöründe büyük ses getirdikten sonra yurt dışında da dikkat çekici bir ivme yakaladı. Birçok ülkede yayınlanan dizinin hikayesi dizi severler tarafından büyük ilgi görmüştü. Yaz dizisi olarak yayın hayatına başladıktan sonra izleyicilerden gelen talep doğrultusunda sezon boyunca devam etme kararı alan Sen Çal Kapımı dizisi geçtiğimiz aylarda final yapmıştı. Sevilen dizinin hikayesi şimdi de roman oluyor.

Sen Çal Kapımı Rekorlara Doymuyor

Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in başrollerinde yer aldığı Sen Çal Kapımı Türkiye’nin en çok izlenen dizileri listesinde üst sıralardaki yerini koruyor. Dizi severlerin şimdiden unutulmaz yapımlar arasına soktuğu Sen Çal Kapımı dizisinin hikayesi de büyük ilgi gördü. FOX TV’nin reyting rekortmeni dizisi 52. bölümüyle final yapmış ve finalinde dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un tweet rekorunu alt üst ederek kırılması güç bir rekora imza atmıştı.

FOX TV ekranlarından sonra dünyanın pek çok ülkesinde de yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisi özellikle latin ülkelerinde büyük ilgi gördü. Latin televizyon dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan Latin Yıldızları Ödülleri’nde En İyi Türk Dizisi kategorisinin birincisi olan Sen Çal Kapımı, yüzde 32.1 oranla zirvede yer almıştı. Milyonları ekran başına kilitleyen Sen Çal Kapımı dizisi, tam 85 ülkede yayına devam ederken rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Sen Çal Kapımı Dizisi Roman Oluyor

Eda ve Serkan’ın efsanevi aşkını tüm dünyaya duyuran Sen Çal Kapımı dizisi, dünya çapında büyük bir üne kavuştu. Türkiye’nin yurt dışına pazarlanan ve en çok izlenen yapımları arasında gösterilen dizide bir yenilik daha yapıldı. Dünyada bir ilki daha başaran Sen Çal Kapımı, İtalya’da yayınlandığı günden itibaren milyonlarca izleyici tarafından sevilerek izlendi.

Dizinin başrol karakterleri Eda ve Serkan’ın aşkını romana çevriliyor. Love Is In The Air isimli roman 18 Ocak 2022 tarihinde satışa sunulacak. Dizide yaşadıkları aşk gerçek hayatta da karşılık bulan Erçel ve Bürsin çifti henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.