Editörün SeçtikleriGündem

Bakan Koca’dan acil toplantı! Beklenen açıklama geldi! Kapanma yolda..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika bir açıklamada bulundu. Bakan Koca, yaptığı açıklamasında İstanbul için acil bir toplantı düzenlendiğini ifade ederek, artan vaka sayıları için değerlendirme yaptı.

ARTIŞ VAR

İstanbul’da meydana gelen vaka artışına ilişkin açıklama yapan Bakan Koca, İstanbul’da hastane yatışlarına durumun yansıdığını vurguladı. Twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulunan Bakan Koca, şunları söyledi:

“İl sağlık yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelerek vaka sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdik. Artan vaka sayıları sebebiyle hastaneye yatan sayısında bir miktar artış gözleniyor. Endişeye mahal verecek olumsuz bir durum olmasa da tedbirde ısrar etmek gerekiyor”

Omicron varyantının bulaşma hızının çok yüksek olduğunu ifade eden Koca, “Omicron varyantının bulaşma hızı çok yüksek. Kişisel koruyucu tedbirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Aşı, maske ve mesafe en önemli gücümüz. Maskeyi kalabalık ortamlarda aklımızdan da yüzümüzden de çıkarmayalım”

KAPANMA GELECEK Mİ?

Daha önceki vaka sayıları için geçmişte yapılan açıklamalarda vaka artışının henüz hastanelere yansımadığı belirtmişti. Ancak bugün Bakan Koca’nın yaptığı açıklamalarda vakaların hastane yatışlarını etkilediğini belirtti. Şu an için henüz kapanma açıklaması gelmese de vakaların ve hastaneye yatışların artması durumunda kapanma kararının belirli mekanlar için gelebileceği öngörülüyor.