Genel

Millet Partisi’nin acı günü! Genel Başkan hayatını kaybetti!

Gelen bir son dakika haberine göre Millet Partisi genel Başkanı Aykut Edibali 80 yaşında hayatını kaybetti. Edibali yarın Üsküdar’da toprağa verilecek. Genel Başkanın hayatını kaybetmesi sonrasında siyasi isimlerden tek tek taziye mesajları paylaşıldı..

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali Ankara’da hayatını kaybetti. Ankara Hacı Bayram Camiinde öğlen namazı kılınacak ve daha sonra TBMM’de bir tören düzenlenecek. Genel Başkan 16 Ocak Pazar günü Üsküdar’da toprağa verilecek.

SİYASİLERDEN TAZİYE MESAJLARI PEŞ PEŞE YAYIMLANDI

Meclis Başkanı Şentop, yayımladığı taziye mesajında şu ifadeyi kullandı:

“Siyasetçi ve yazar Aykut Edibali’nin vefatını teessürle öğrendim. Yeniden Milli Mücadele isimli hareketiyle siyasî tarihimizde yer alan ve en son Millet Partisi Genel Başkanı olan merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Twitter üzerinden “Darül bekaya irtihal eden Yeniden Milli Mücadele Hareketi’nin kurucusu ve Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali’ye Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ömrü inandığı davası yolunda mücadeleyle geçti. Mekanı cennet olsun” mesajını paylaştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yayımlamış olduğu taziye mesajında “Islahatçı Demokrasi Partisi kurucusu, Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali’nin vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan “Ülkemiz siyasetinin önemli isimlerinden Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Saadet Partisi’nden ise “Siyasi hayatımızın önemli isimlerinden Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz” taziye mesajı yayımlandı.