Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Benzin, mazot ve otogaz için dev kampanya! Katılanlara 200 liralık akaryakıt veya otogaz hediye edilecek

Kart kullanan vatandaşlar için çok önemli bir duyuru yayımlandı. İş Bankası tarafından yayımlanan duyuru kapsamında kampanyaya katılan herkese 200 TL değerinde puan hediye edileceği bildirildi. Bir depo yakıt alımında bu puan kullanılarak 200 liralık akaryakıt veya otogaz alışverişi bedavaya gelmiş olacak. İş Bankası kredi kartı onaylananların tek seferde gerçekleştirdiği ilk 200 TL ve üzeri alışverişlerde 200 TL maxipuan kazanacağı bildirildi. Söz konusu kampanya 31 Ocak’a kadar devam edecek ve alışveriş iptal edildiğinde karta hediye edilen puan da geri alınacaktır.

200 LRİALIK PUAN VERİLECEK

İş Bankası tarafından söz konusu kampanyanın ayrıntıları paylaşıldı. Buna göre kampanyadan İşCep içerisinde yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” uygulaması üzerinden İş Bankası müşterisi olan ve İş Bankası kredi kartı başvurusunda bulunan müşterilerin yararlanabileceği vurgulandı. Bunun yanı sıra İş Bankası kredi kartı ile tek seferde 200 TL ve üzeri alışveriş gerçekleştirilmesi durumunda 200 TL MaxiPuan kazanılacak. Bu puanlar ise her türlü alışverişler için kullanılabilecek.

NASIL MÜŞTERİ OLUNUR?

Bu kampanyadan yararlanabilmek için İşcep müşterisi olunması gerektiği bildirildi. Bundan kaynaklı olarak nasıl müşteri olunacağı hakkında bir de duyuru yayımlandı. Bu duyuruda şu ifadelere yer verildi:

NFC özelliği olan cep telefonunuza İşCep’i indirip ana ekranda yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” seçeneğine tıklanması ve sunulan soruların tanınmanız için yanıtlanması gerekiyor. Ayrıca başvuru formunun doldurulması kapsamında Yeni tip TC kimlik kartınızdaki çipi NFC uyumlu* telefonunuza taratmanız gerekiyor.

Daha sonrasında ise şu adımların izlenmesi gerekiyor:

• Sonraki adımda “Yüz Tanımayı Başlat” butonunu tıklayın. Yüzünüzde hiçbir aksesuar olmadan yüzünüzü kameraya tanıtarak yüz biyometrisi doğrulamasını yapın.

• Ardından “Müşteri Temsilcisine Bağlan” butonuna tıklayın ve müşteri temsilcisi ile anında görüntülü görüşme yaparak müşteri olma sürecini tamamlayın.

• Cep telefonunuza gönderilecek geçici müşteri şifreniz ile hemen İşCep uygulamamızın kolay hizmetlerinden yararlanmaya başlayın, dilediğiniz ürünümüze başvurun.

• Esnaf/gerçek kişi tacir iseniz bireysel hesabın yanı sıra ticari hesabınızı da aynı zamanda açabilirsiniz.

*NFC özelliği iPhone 7 ve üzeri modellerde bulunmaktadır. NFC özelliğinin kullanılabilmesi için IOS 13 ve üzeri sürüm gerekmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda NFC özelliğinin bulunması yeterlidir.

** NFC özelliğine sahip olmayan cep telefonları üzerinden İşCep’i indirip ana ekranda yer alan “Müşteri olmak istiyorum” seçeneğine tıklayarak başvuru formu doldurabilir, müşteri temsilcimizle yapacağınız görüntülü görüşme sonrasında başka bir banka hesabınızdan Bankamız “İş Bankası” hesabına (TR38 0006 4000 0011 2990 6972 14 nolu IBAN’a) 1 TL para transferi yaparak kimliğinizi doğrulayıp, hesap açılışınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bankamıza aktardığınız tutar, yeni açılacak hesabınıza aktarılacaktır.

200 LİRALIK YAKIT

Bu gelişmeler doğrultusunda 200 lira değerinde puan kazanan vatandaşlar benzin, motorin ve LPG için kullanabilir. Bilindiği gibi benzin, motorin ve otogaz LPG’ye dev zamlar yapıldı. Çok fazla yükselen fiyatlar sonrasında ise otomobil sahipleri akaryakıt ve otogaz için kampanyaları araştırmaya başladı. Bu doğrultuda 200 lira değerinde puan kazanan otomobil sahipleri puanlarını 200 liralık akaryakıt ve otogaz alımı için kullanabilecekler.