Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Zam sonrası emekliler için harekete geçildi! Emekli maaşı olan herkese 5 bin 250 lira veriliyor

Bilindiği gibi emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranı belli oldu. Bu kapsamda en düşük emekli maaşı 2 bin 500 olarak belirlendi. Bunun ardından bankalar tarafından emekliler için de bazı kampanyalar düzenlenmeye başladı. TEB tarafından yapılan açıklamada 2 bin 750 liraya kadar nakit promosyon verileceği belirtilirken arkadaşını bankaya müşteri kazandıran emeklilere her arkadaşı için 250 lira verileceği ve bunun da en fazla 2 bin 500 lira olacağı bildirildi. Bu kapsamda 2 bin 750 lira promosyon alan emekli maaşını TEB’den alması için 10 arkadaşını getirdiğinde toplam 2 bin 500 lira daha kazanacak ve toplamda 5 bin 250 lira nakit alacak. Ancak promosyon almak için emeklinin maaşını bankaya taşıması ve 3 yıl maaş alma sözü vermesi gerekiyor.

EN AZ 2 OTOMATİK ÖDEME TALİMATI

Kampanya 29.12.2021 tarihi itibarıyla yeni edinilen emekli maaş müşterilerini kapsadığı belirtilen TEB’in kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda emekli müşterilerin kampanya dönemi içerisinde 36 aylık emekli taahhütnamesi vermeleri ve Bankamızda en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı bulundurmaları gerektiği ifade edildi.

2 BİN 750 LİRAYA KADAR NAKİT ÖDEME

TEB tarafından yayımlanan duyuruda ““Nakit Promosyon” sütununda belirtilen tutarlar müşterilerimizin emekli maaşını TEB’e taşıyarak 36 ay boyunca Bankamızdan almayı taahhüt etmelerine karşılık ödenecek promosyon tutarlarını, “Ek Promosyon” sütununda belirtilen tutarlar ise müşterilerimizin 36 aylık taahhüt süreleri boyunca Bankamızda en az 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı bulundurmalarına karşılık ödenecek promosyon tutarlarını göstermektedir.” ifadelerine yer verilerek TEB’de en az 2 adet Otomatik Fatura Talimatı bulundurmalarına karşılık ödenecek promosyon tutarları da paylaşıldı. Bu kapsamda 2 bin 750 liraya kadar nakit para veriliyor.

Kampanya döneminde verilen ek promosyon, yeni verilen 36 aylık emekli taahhütnamesi ve 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı için geçerli olup verilen ürün ve/veya taahhütlerinden herhangi birinin iptal edilmesi, Bankamızda var olan Otomatik Fatura Ödeme Talimatı adedinin 2’nin altına düşmesi durumunda verilen ek promosyon müşterilerimizden kıstelyevm esasına göre iade alınacaktır.

BAŞVURU DETAYLARI

Kampanya döneminde verilen ek promosyon emekli maaşını TEB’e yeni taşıyacak müşterilerimiz için geçerli olup TEB’den emekli maaşını alan mevcut müşterilerimiz de taahhüdünü 36 aylık sürede yenileyerek kampanya döneminde verilen ek promosyon tutarında promosyon almaya hak kazanabilirler. Konu ile ilgili olarak promosyon fırsatından yararlanmak için TEB şubelerine gidilebileceği gibi CEPTETEB Mobil/Bireysel İnternet Şubesinden de işlemler yapılabiliyor.