Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu: e-Devlet üzerinden başvurana PTT üzerinden nakit para veriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bundan önce yaptığı açıklamalarında vatandaşlara doğalgaz desteği verileceğini müjdelemişti. Bu doğalgaz desteği için başvuruların e-Devlet üzerinden alınacağı bildirildi. Vatandaşlar tarafından bu destekten nasıl faydalanılacağı ise araştırılmaya başlandı. Doğalgaz yardımıyla ilgili beklenen detaylar geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Yanık açıklamalarında bu desteğin detaylarını da paylaştı.

BAŞVURU DETAYLARI BELLİ OLDU

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada kömür desteğinin doğalgaz desteği olarak da verilebileceğini duyurmuştu. Doğalgaz yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar yardımla ilgili detayları merak ediyor. Doğalgaz desteğine ilişkin başvuru detayları da belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başvuruya ilişkin açıklama yaptı.

ÖDEMELER MART AYINDA

Bu konu hakkında Bakan Yanık daha önce bir açıklama yapmıştı. Bakan Yanık açıklamalarında “Doğalgaz yardımı için başvurular şubat ayında, ödemeler mart ayında yapılacak” ifadelerine yer vermişti. Ayrıca Bakan Yanık uygulamaya geçtiğinde doğalgaz yardımının, diğer sosyal yardımlar gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını ifade etmişti.

KÖMÜR YARDIMI GİBİ DOĞALGAZ YARDIMI

Bakan Yanık açıklamalarının devamında sağlanan kömür yardımı kadar doğal gaz desteğinin de verileceğini belirterek normalde diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla veya kart dağıtarak yardımda bulundukları vurguladı ve bu hizmeti vatandaşlara ulaştıracaklarını paylaştı.