Genel

Cem Küçük Avrupa’yla Türkiye’yi Kıyasladı! Ekmeğin Fiyatı 30 Lira Olmalı

Gazeteci Cem Küçük, katıldığı televizyon programında yaptığı kıyaslamada “”Avrupa’da 1 ekmek ortalama 2 Euro. Biz 30 liraya ekmek mi satıyoruz Türkiye’de?” demesi sosyal medyada büyük tepki topladı.

Habertürk’de yayınlanan bir programa konuk olan Gazeteci Cem Küçük, ekonomide yaşanan krizle ilgili değerlendirme yaptı. Küçük, programda yaptığı değerlendirmede Avrupa ile Türkiye’deki ekmek, doğalgaz, elektrik fiyatlarını kıyasladı. Almanya’da da ekonomik sıkıntıların olduğunu iddia eden Küçük, değerlendirmesinde “Avrupa’da 1 ekmek ortalama 2 Euro. Biz 30 liraya ekmek mi satıyoruz Türkiye’de? Ben yazın ordaydım. Git gör insanların sıkıntısını, durumunu. Evsiz sayısına bir bak. Tabi ki büyük ekonomi. Tabi ki devasa, parası değerli, alım gücü kuvvetli ama… Dünyanın hangi ülkesi doğalgaz, elektriğin yüzde 74’ünü karşılıyor. Bizde doğalgaz, elektrik… ama Avrupa’ya göre ucuz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu!

Cem Küçük’ün açıklamalarının ardından hem Türkiye’deki vatandaşlar hem de yurtdışında yaşayan Türkler tepki gösterdi. Olayla ilgili atılan tweetlerde kullanıcılar aynı alım gücüne sahip olunmadığını belirtti.