Ekonomi

15 Ocak Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu? Gram Altına Yatırım Yapılır Mı?

Altın fiyatlarını yakından takip eden vatandaşlar ve yatırımcılar 15 Ocak gram altın ne kadar, kaç TL? İşte 15 Ocak 2022 güncel gram altın fiyatlarını sorguluyor. İşte 15 Ocak gram altın fiyatları…

Altın fiyatları hafta içi olduğu gibi hafta sonunda da vatandaşların ve yatırımcıların gündeminde yer alıyor. Hafta sonu piyasaların kapalı olması nedeniyle rakamlarda büyük bir değişiklik gözlemlenmiyor. Dünkü kapanışta 795 TL seviyesinde işlem gören altının gram fiyatı bugün 789 TL seviyesinde seyrediyor.

1 Gram Altın Ne Kadar, Kaç TL?

ALIŞ: 789,53

SATIŞ: 789,66

Gram Altına Yatırım Yapılır Mı?

Altın dönemler boyu güvenilir liman olarak tanımlandı. Kısa vadede altın alıp satmak zararlı olabilir. Ancak uzun vadede altın yatırımı kazançlı olabilir. Uzmanlar ayrıca bu seviyelerden üstünkörü dolar, altın, gümüş almanın büyük bir risk olduğunu belirtiyor. Piyasalarda oluşan puslu havanın dağılması için bir iki ay beklenebileceği, yeniden alım seviyeleri için fırsatlar olabileceği söyleniyor.

Gram Altın Yükselir Mİ, Düşer Mİ?

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatının artacağı görüşü hakim. Yurt içinde de döviz kurlarında yaşanan yukarı yönlü hareket ile altın son haftalarda rekor üstüne rekor kırdı. Merkez Bankası’nın faiz kararları yurt içinde altının fiyatını belirleyecek en önemli unsur olacak.