Gündem

Pazar Günü Plan Yapanlar Dikkat! Yoğun Kar Yağışı Başladı

Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji’nin yaptığı uyarıların ardından İstanbul’un yüksek kesimlerinde akşam saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Yoğun kar yağışının etkili olduğu İstanbul’da uzmanlar Pazar günü dışarı çıkacak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İstanbul’un yüksek kesimlerinde akşam saatlerinde kar yağışı başladı. Sultangazi, Başakşehir, Arnavutköy, Avcılar, Esenyurt gibi ilçelerde kar yağışı yoğun bir şekilde etkili oldu. Yoğun kar yağışı kısa süre içerisinde arabaların üzerini beyaza bürüdü. Arnavutköy’de ise bazı çocuklar kar yağışının heyecanıyla sokağa çıkarak kartopu oynadı.

Dakikalar İçinde Bembeyaz Oldu

Kar yağışının çok olduğunu söyleyen Ramazan Sezer Yaman, “Arnavutköy Haraççı burası, burada kar yağıyor. Dakikalar içinde arabaların üzeri bembeyaz oldu. Bu sefer çok yağıyor. Ben askerdeydim, ilk defa bu kadar kar yağışı görüyorum” dedi.

Beklenen O Görüntü Geldi

Kar yağışını görünce sokağa çıktığını söyleyen Sevilay Yaman ise, “Seneler sonra ilk defa kar yağdı. Ailecek karın tadını çıkarmak için çıktık sokaklara. Kartopu oynamak istiyoruz ama daha o kadar birikmedi. Umarım böyle devam eder ve birikir ki, biz de mutlu bir şekilde kartopu oynarız. Her yer bembeyaz oldu, beklenen o görüntü geldi sonunda” diye konuştu.