Editörün SeçtikleriEğitimGündem

Peş peşe açıklandı! Valilik resmen duyurdu: Yüz yüze eğitime ara verildi

Ülkemiz zorlu kış şartları altında bulunurken yurdun çeşitli yerlerinden yoğun kar yağışı haberleri gelmeye başladı. Yoğun kar yağışı etkisini göstermeye devam ederken çeşitli illerden haberler geldi ve yüz yüze eğitime ara verildiği duyuruldu. Buna göre Hakkari, Bolu, Kastamonu ve Rize’de kar yağışı nedeni ile yüz yüze eğitime ara verildi. İl Valilikleri tarafından bu karar duyuruldu.

KASTAMONU’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Kastamonu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle; il merkezi ile birlikte Devrekani, Taşköprü, Ağlı, Hanönü, Bozkurt, Araç, Çatalzeytin, Seydiler, Pınarbaşı, Şenpazar, İnebolu, İhsangazi ve Azdavay ilçelerinde 17 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Küre, Cide ve Daday ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildi. Abana, Doğanyurt ve Tosya ilçelerinde de yüz yüze eğitime devam edileceği belirtildi.

RİZE’DE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Konu ile ilgili olarak Rize Valisi Kemal Çeber kar yağışı nedeni ile il genelinde yüz yüze eğitime ara verildiğini belirtti ve bu açıklamasını sosyal medya hesabından şöyle yaptı:

“Sevgili atmacalarım, gönderdiğiniz mesaj ve fotoğraflar durumu net şekilde ortaya koydu. Yine çok yaratıcıydınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Meteorolojik veriler ve kurum görüşleri de aynı doğrultuda ve gidişat da belli oldu. Hemen hemen oy birliğiyle bir karara vardık. Devam eden yoğun kar yağışı, buna bağlı riskler ve atmacalarımın birbirinden güzel mazeretleri nedeniyle Rize il genelinde eğitim-öğretime 17 Ocak Pazartesi günü ara verilmesine, hamile ve engelli çalışanların idari izinli sayılmasına atmacalarımla birlikte karar verilmiştir.”

BOLU’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime yarın ara verildiğini yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Vali Ümit yazılı açıklamasında alınan meteorolojik bilgilere göre kar yağışı ve buzlanmanın devam edeceği değerlendirildiğinden 17 Ocak’ta kent genelinde resmi ve özel okul öncesi, ilk, orta, lise ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine bir gün ara verildiğini belirtti. Vali Ümit, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılmasına karar verildiğini kaydetti.

HAKKARİ’DE YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Hakkari’de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. Konu ile ilgili olarak Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“İl merkezi ve ilçelerimizde meydana gelen yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle valiliğimiz kararıyla eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de izinli sayılacaktır”