Editörün SeçtikleriEkonomi

Milyonlar nefesini tuttu! EYT’nin çıkacağı tarih belli oldu! AK Parti açıkladı

Milyonlarca kişi Emeklilikte Yaşa Takılanlar kapsamında çıkacak olan yasayı bekliyor. Konuyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamasında EYT’liler için beklenen tarihi duyurdu. EYT çıkış tarihi ve detaylar haberimizde..

Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu son dönemlerde yeniden ortaya çıktı. EYT’li vatandaşlar beklemeye devam ederken, AK Parti tarafından sıcak bir açıklama yapıldı. Akbaşoğlu yaptığı açıklamasında, milyonlarca kişiye müjdeyi vererek, “EYT’li kardeşlerimizde durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor” dedi.

GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDİYOR

Akbaşoğlu, yaptığı açıklamasında EYT’lilere müjdenin Çalışma Bakanlığı tarafından verileceğini belirterek, şunları söyledi:

“EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor.

EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımmlarını ortaya koyuyorlar.

2022 YILI İÇERİSİNDE MÜJDEYİ VERECEĞİZ

Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz.

EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız”