Editörün SeçtikleriEmniyet PersoneliGündemKamu Personelleri

28. dönem POMEM polis alımı hakkında Polis Akademisinden son dakika duyurusu geldi!

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda 28. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adayların 200 lira olan sınav başvuru ücretini 19 Ocak 2022 tarihine kadar yatırmaları gerektiği belirtildi. Bu konu kapsamında 19 Ocak 2022 günü saat 09.00’dan 28 Ocak 2022 günü saat 17.00’ye kadar adayların ödemelerini yapması gerekirken Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “28. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacağı bildirildi.

SADECE HALKBANK ÜZERİNDEN YATIRILACAK

Ayrıca duyuruda başvuru ücretinin sadece Halkbank şubelerine yapılacağı bildirilirken Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank internet bankacılığından ödeme yapılabileceği belirtildi.

Diğer bankaların şubelerinden, internet bankacılığı ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacağı vurgulanırken söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi:

YAYIMLANAN DUYURU

UYARI: ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR.

UYARI: İNTERNET ÜZERİNDEN ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURUSUNDA BULUNAN ADAYLARDAN SADECE SINAV AŞAMALARINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR SINAV ÜCRETİ YATIRACAKTIR.

28. Dönem POMEM Giriş Sınavına başvuruda bulunan adaylardan;

Başvuru yapmayan ve sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmadığı halde başvuru ücreti yatıran,

Başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,

Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan,

Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran,

Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri geri ödenmeyecektir.