EkonomiGündem

AK Partili Akbaşoğlu’ndan EYT Müjdesi! Yeni Yasa İçin Tarih Verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir televizyon programında EYT’lilerle ilişkin yaptığı açıklamada “2022 yılı içerisinde ne yapacağımızın müjdesini paylaşacağız” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir televizyon programında Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yasa çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda belirsizliğin sürdüğü EYT’lilerin içinde olduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını söyleyen Akbaşoğlu, “EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Primimi Doldurup Şu Yaşa Geldikten Sonra…”

Açıklamalarının devamında ise Akbaşoğlu, “EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar” dedi.

“2022 Yılı İçerisinde Ne Yapacağımızın Müjdesini Paylaşacağız”

EYT’liler ilgili bir de müjde veren Akbaşoğlu, “Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz. EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız” açıklamasında bulundu.