Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Devlet kesenin ağzını açtı: Bakanlık duyurdu! Şubat’tan itibaren o kişilere 2 bin 300 lira ek verilecek: Hemen sorgulama yapın

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile bazı vatandaşlar geçim sıkıntısı yaşıyorlar. Evde bakılan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara ise devlet tarafından bazı destek ödemeleri gerçekleştiriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık destek ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve evde bakılan vatandaşlar için destek ödemesi yapıldığını bu açıklamaya göre evde bakıma muhtaç vatandaşlara 2 bin 300 lira nakit destek ödemesi yapılacağını bildirdi.

ÖDEMELER ŞUBAT AYINDA

Bu destek ödemeleri hakkında Bakan Yanık açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı. Bakan Yanık açıklamalarında evde bakıma muhtaç kişilere Şubat ayı itibari ile 2 bin 300 lira destek ödemesi yapılacağını bildirdi. Konu ile ilgili olarak Bakan Yanık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla verdiğimiz Evde bakım yardımı ödemelerini şubat ayından itibaren yaptığımız artışla birlikte 2.300 TL olarak gerçekleştireceğiz.”

2 BİN 300 LİRA ÖDENECEK

Bakan Yanık açıklamalarının devamında Şubat ayından itibaren evde bakım desteği 2.300 TL verilmesine karar verildi. Evde bakıma muhtaç kişilerin bakımlarını üstlenen vatandaşlara bugüne kadar 1798TL ödeme yapıldığını belirterek Şubat ayı olarak tarih paylaştı. Bakan Yanık açıklamalarında Şubat ayında ödeme yapılacağını belirterek şöyle devam etti:

“VATANDAŞLARIMIZI DESTEKLİYORUZ”

“Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatılan evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz”