Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Para ödemesi başladı: İhtiyaç sahibi olan ailelere 1.611 lira ödenmeye başlandı! e-Devletten hemen başvuran alıyor

AK Parti Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ihtiyaç sahibi vatandaşlar ödenen sosyal destek ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Taşkın açıklamalarında ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına 1.611 lira yatırılacağını belirtti ve bu tutarın daha önce 1.259 lira olduğunu ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu tutarın 1611 liraya yükseltildiğini vurguladı.

HER AY ÖDEME YAPILIYOR

Ak Partili Taşkın açıklamalarının devamında her ay hesaplara bu paraların yatırılacağını belirtti ve bu destekle ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini belirtti. Taşkın açıklamalarının devamında bu desteğe ait detayları paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

ÖDEME 1.611 LİRAYA YÜKSELDİ

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödenen sosyal ve ekonomik destek miktarı memur maaşlarına yapılan düzenleme doğrultusunda bu ay 1.259 TL’den 1.611 TL’ye yükseltildi.

İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORLAR

Ocak ayından itibaren ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin Türk lirası yatacak. Aile odaklı bir sosyal hizmet modeli olan sosyal ve ekonomik destekle çocukların ekonomik nedenlerle ailesinden uzakta büyümelerinin önüne geçilerek onların kendi aileleriyle bir arada, sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri önemseniyor. Bu destekle ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.”