EkonomiGenel

Fiat Egea modellerinde ÖTV güncellemesi! Ocak ayı listesinde kaçırılmayacak indirimler

Türkiye’nin en çok satan otomobillerinin üreticisi Fiat, geçtiğimiz hafta otomotiv sektöründe sürpriz etkisi yaratan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından fiyatlarını güncelledi. İtalyan otomobil firması Fiat, ocak ayı fiyat listesinin güncellerken, ÖTV matrah düzenlemesinden dolayı ciddi indirimler yaptı. Türkiye’de en çok satılan sedan otomobil modeli Egea ailesinin hemen hemen tamamında satış fiyatlarında kaçırılmayacak indirimler yaptı. ÖTV matrah düzenlemesinden sonra 2022 model Egea modellerindeki indirimlerin şubat ayında devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Fiat 2022 Ocak Satış Listesini Güncelledi

Türkiye’nin önde gelen otomobil sektörü temsilcilerinden Fiat, yerli otomobil pazarında çok satan modelleri ile dikkat çekiyor. İtalyan otomotiv devi Fiat, 2022 yılının ocak ayı fiyat listesini güncelledi. Özellikle geçen hafta otomotiv sektöründe büyük bir şok etkisi yaratan ÖTV matrah güncellemesi sonrası Fiat da satışa sunduğu fiyatları güncelledi. ÖTV matrahındaki son düzenlemenin ardından Türkiye’nin en çok satan otomobil modeli Egea ailesindeki pek çok modelde ciddi oranda indirimler yapıldığı görüldü.

İndirimli Egea Fiyatları Dikkat Çekti

Yeni yıla girilmesiyle birlikte otomobil fiyatlarına yine zam gelmesi vatandaşları kara kara düşündürdü. Orta gelirli vatandaşlar için artık araba almak artık hayal olurken ÖTV matrah düzenlemesi ile yükselen fiyatlar biraz olsun aşağı çekilebildi. 2022 Fiat Egea ailesinde 20 bin TL’nin üzerinde indirimlerin yansıtıldığı ocak ayı yeni fiyat listesindeki değişimler dikkat çekti.

Egea ailesinin en çok satan Cross 1.4 Fire 95 HP Street Manuel Benzinli modelinde indirim sonrası fiyat 267.900 TL seviyesine kadar düştü. Cross 1.3 M.Jet 95 HP Street Manuel Dizel modelinde liste güncellenmeden önce fiyatı 392.900 TL iken indirim sonrası fiyatı 371.200 TL’ye düştü.

Egea Sedan Modellerinde Cazip İndirimler

Türkiye’de en çok satan araç modellerinden Egea Sedan 1.4 Fire 95 HP Easy Manuel Benzinli modelinin indirim sonrası fiyatı 245.500 TL oldu. ÖTV matrah düzenlemesinden önce 373.900 TL’ye satılan Egea Sedan 1.3 M.Jet 95 HP Easy Manuel Dizel modeli ise yeni listede 353.200 TL’den satılmaya başlandı.